Koledzy uczcili pamięć Tomka Jurkiewicza

Fot. Janusz Wojtarowicz 2013.11.10 00:04 / news / czytano 4377 / opinie 0

Zrobili to tak, jak najprawdopodobniej by sobie tego życzył Tomek, który był wielkim pasjonatem piłki siatkowej. 

Memoriał zorganizowany został z inicjatywy kolegów z parkietu i Pienińskiego Parku Narodowego, którzy wiele lat grali z Tomkiem w siatkówkę i pracowali. Rozgrywki rozpoczęły się o godz. 9.00 w hali sportowej przy Publicznym Gimnazjum w Krościenku n/D. Przybyłe zespoły, które stawiły się zgodnie z obietnicą przywitał Ryszard Wojtarowicz: - Spotykamy się dzisiaj z okazji Memoriału Tomka Jurkiewicza w Piłce Siatkowej, kolegi, który przedwcześnie od nas odszedł. Był naszym przyjacielem z parkietu i wielkim pasjonatem siatkówki. Uczestniczyliśmy razem w wielu turniejach zarówno na terenie Pienin jak i na Słowacji. Przywitanie zakończyło się minutą ciszy celem uczczenia pamięci Tomka.

- Tomek był bardzo dobrym pracownikiem i zapisał się nam wszystkim pozytywnie w pamięci. Ten memoriał jest tego dowodem. Gdy Pan Krzysztof Karwowski zaproponował objęcie patronatu nad tą imprezą, przyjąłem ten obowiązek dla Pienińskiego Parku Narodowego z wielką radością. Jest to jeszcze jedna rzecz, którą Park może zrobić dla uczczenia pamięci Tomka Jurkiewicza. Mam nadzieję, że ta impreza będzie cykliczna. Życzę Państwu udanych zawodów – mówił Michał Sokołowski Dyrektor PPN obecny na rozpoczęciu Memoriału. Zadeklarował także partycypację PPN w imprezie w przyszłości.

W Memoriale wzięło udział osiem zespołów podzielonych na dwie grupy. Grupa pierwsza grająca w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego im. St. Żeromskiego w Krościenku n/D oraz druga grająca w hali sportowej Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n/D. 

Grupa I
1. Pieniny Krościenko n/D
2. Stawros Tylmanowa
3. Siatkówka Maniowy
4. Red Team Szczawnica

Grupa II
1. Spisz Krempachy
2. Przyjaciele Krościenko n/D
3. Dolny Kubin Słowacja
4. Muńcuł Ujsoły 

Finały drużyny rozegrały w Publicznym Gimnazjum. W meczu o piąte miejsce Spisz Krempachy pokonał Red Team Szczawnica. O trzecie miejsce zagrały ostatecznie Stawros Tylmanowa i Dolny Kubin Słowacja, wygrali Słowacy. Do meczu o pierwsze miejsce awansowały drużyny Pieniny Krościenko n/D i Muńcuł Ujsoły, wygrali ci drudzy, rozgrywający z tegoż zespołu został  wybrany najlepszym graczem turnieju.

Końcowe wyniki:
1. Muńcuł Ujsoły
2. Pieniny Krościenko n/D
3. Dolny Kubin Słowacja
4. Stawros Tylmanowa
5. Spisz Krempachy
6. Red Team Szczawnica
7. Przyjaciele Krościenko n/D
8. Siatkówka Maniowy

Turniej zakończył się po godzinie 18-tej. Nagrody, medale i dyplomy ze zdjęciem Tomka wręczali: Dorota Jurkiewicz, Krzysztof Karwowski z PPN, Józef Błażusiak, Jakub Gabryś oraz Ryszard Wojtarowicz, który w imieniu organizatorów i sponsorów jeszcze raz podziękował wszystkim za przybycie i uczczenie pamięć kolegi.  

Sponsorami Memoriału jest Pieniński Park Narodowy, Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich na Rzece Dunajec w Sromowcach Niżnych oraz Pieniński Portal Informacyjny Pieninyinfo.pl.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij