Niewiadoma wygrała klasyfikację U23 PŚ

Fot. facebook.com 2015.08.30 21:28 / news / czytano 2156 / opinie 0

- Piękny wyścig. Cudowna trasa. Tylko szczęścia dzisiaj mi zabrakło. Problemy z rowerem uniemożliwiły mi walkę. Na szczęście wiem, że nogi są w dobrej dyspozycji – napisała na Facebooku Katarzyna Niewiadoma.

Pochodząca z Ochotnicy Górnej zawodniczka po dziesięciu wyścigach zajęła 24 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i triumfowała w klasyfikacji zawodniczek, które nie ukończyły jeszcze 23 lat.

21-letnia zaledwie Niewiadoma prowadziła w rywalizacji kolarek, które nie ukończyły jeszcze 23 roku życia, od kwietnia, kiedy zajęła piąte miejsce w prestiżowej Walońskiej Strzale. Za jej plecami uplasowały się Włoszka Maria Giulia Confalonieri (Ale Cipollini) oraz Holenderka Sabrina Stultiens (Team Liv Plantur).

Polka w tym sezonie pisze historię polskiego kolarstwa kobiet. W ciągu ostatnich trzech miesięcy wygrała Euskal Emakumeen Bira, zdobyła wicemistrzostwo igrzysk europejskich i mistrzostw Europy w wyścigu ze startu wspólnego orliczek, a także wywalczyła piąte miejsce w Giro Rosa, wygrywając przy okazji klasyfikację młodzieżową.
 
Źródło: sportowepodhale.pl
Zdjęcia: facebook.com
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij