Targi, zawody i muzyka podczas festiwalu rowerowego Joy Ride Fest

Fot. 2014.05.30 10:23 / news / czytano 3164 / opinie 0

Od 6 do 8 czerwca Kluszkowce oraz Polana Sosny w Niedzicy zmienią się w rowerowe miasteczka wypełnione sportową rywalizacją, stoiskami firm, konkursami i muzyką. Wstęp jak zawsze za darmo!

Już w pierwszy dzień festiwalu u podnóży góry Wdżar w Kluszkowcach pojawi się ponad 30 namiotów firm ze świata rowerowego. Będą testy rowerów zjazdowych, premiery najnowszych „dwukołowych mustangów”, pokazy kolekcji i konkursy. Targi będą czekać otworem na zwiedzających aż do niedzieli, ale są tylko jedną z atrakcji przygotowanych na Joy Ride Fest 2014. Jak co roku, pierwsze skrzypce będą grać zmagania w siedmiu dyscyplinach rowerowych, takich jak:
- Joy-ride.pl Downhill – szybkie zjazdy trasą wypełnioną ostrymi zakrętami i skoczniami
- Kellys Enduro – zjazdy rowerowe połączone z elementami ciężkich podjazdów
- ZEW Slopestyle – rowerowe skoki na specjalnie przygotowanych skoczniach
- Dartmoor Flybag – powietrze ewolucje przy miękkim lądowaniu na gigantyczną dmuchaną poduszkę 
- NS Bikes Pumptrack – wyścigi na torze pełnym muld, podczas których zawodnicy nie mogą pedałować – muszą użyć siły grawitacji
- Dual Slalom – pojedynki na czas dwóch zawodników na równoległym torze
- Międzyszkolne Podhalańskie zawody rowerowe
 
PIĄTKOWA NIESPODZIANKA W NIEDZICY
W piątkowe popołudnie na teren festiwalu wjadą autokary, które za darmo zabiorą chętnych do Polany Sosny w Niedzicy. Tam będzie czekać na wszystkich ekstremalna niespodzianka. Na specjalnie usypanej z ziemi skoczni najlepsze podniebne ewolucje pokażą zaproszeni rowerzyści. Zaraz po pokazach, na scenie, która pojawi się obok skoczni wskoczy pięć zespołów z Małopolski. Wystąpią dwa zespoły hip-hopowe z Nowego Targu - BAKU i ParExcellence oraz trzy z Krakowa - WOOFpaq (Reggae), Rizzla (Reggae) i Dealer (Hardcore–punk). Po zakończeniu występów autokary odwiozą wszystkich z powrotem do Kluszkowiec gdzie nastąpi kontynuacja rowerowego świętowania. Na terenie góry Wdżar pojawi się ekran kinowy, na którym zostaną wyemitowane zakwalifikowane filmy startujące o tytuł „najlepszej rowerowej produkcji 2014”. Po wyłonieniu zwycięzcy przyjdzie czas na kawał dobrej muzyki zaserwowanej przez DJ’a Benito i DJ’a Prescota prosto z RedBull Tour Busa.

SOBOTA PEŁNA ROWERÓW
Po piątkowej rozgrzewce w sobotę rozpocznie się walka o podium. Z samego rana wystartują amatorzy długich podróży w ramach dyscypliny Kellys Enduro, którzy ruszą do kilkugodzinnego pojedynku na trasie wypełnionej zjazdowymi odcinkami specjalnymi i stromymi podjazdami. Kiedy endurowcy będą testować pobliskie pasmo Lubania, na terenie festiwalu rozpoczną się treningi, a potem eliminacje do pozostałych dyscyplin. Od podniebnych skoków podczas ZEW  Slopestyle, po szybkie zjazdy downhillowe – zawodnicy dadzą z siebie wszystko, żeby zgarnąć cenne nagrody od Kellys, Maxxis, NS Bikes, Dartmoor, Shimano, Fox i Karcher. 
Nowością tegorocznego festiwalu będzie nocny dual slalom. Dwójka zawodników będzie ścigać się na równoległym torze przy sztucznym oświetleniu! 

SOBOTNI WIECZÓR Z DJ’AMI
Po zakończeniu nocnego wyścigu równoległego, na pokład muzycznego RedBull Tour Bus’a wskoczy ponownie DJ Benito i DJ Prescot. Dzięki niezwykłej mieszance różnych stylów muzycznych, ich dźwięki poruszą nawet najbardziej opornych. Kiedy słuchacze dostaną skrzydeł, a nogi zaczną drgać w rytm muzyki, na mobilną scenę wejdzie DJ Gineek w duecie z MC Jabba D.

NIEDZIELNE FINAŁY
Na zakończenie festiwalu oprócz finałów downhillu i NS Bikes Pumptrack na trasę wyjadą najmłodsi. Na pętli o długości kilometra uczniowie i uczennice gimnazjum i szkół podstawowych znajdujących się na terenie Podhala będą walczyć w Międzyszkolnych Zawodach Rowerowych. W zależności od grupy wiekowej uczestnicy będą musieli pokonać pętle raz, dwa lub cztery razy. Aby wystartować wystarczy zabrać rower, kask, zgodę rodzica i zapisać się w niedziele do godziny 11:00 w biurze zawodów.

Wszelkie dodatkowe informacje na temat imprezy znajdują się na stronie joyridefest.pl 
 

FESTIWAL WSPIERAJĄ
Sponsorzy: Kellys, Maxxis, NS Bikes, Dartmoor, Shimano, Fox, Karcher 
Sponsor skrzydeł dla zawodników: Redbull
Partnerzy: Czorsztyn Ski, ZEW Niedzica, Niedzica.pl, Nadleśnictwo Krościenko n/D
Patroni medialni m.in.: Bikeboard, Extreme Sports Channel, Radio Eska, Stuff, Giga sport, Dh-zone.com, TVP Kraków
Opieka medialna: Teleexpress
Współorganizatorzy: Dirt it more, Polish 4x open
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij