Triumfujące Maniowy

Fot. Arch. szkoły 2016.10.26 11:07 / news / czytano 2230 / opinie 0

12.10.2016 w sali widokowej w Maniowach odbyły się zawody ośrodka Pieniny w piłce halowej dziewcząt .W rywalizacji udział wzięły 4 drużyny z Krościenka, Tylmanowej, Łapsz Wyżnych oraz Maniów. Zespoły grały systemem każdy z  każdym.

Uczennice naszego gimnazjum w składzie : Patrycja Gorlicka, Justyna Jandura, Natalia Jandura, Paulina Jandura, Małgorzata Kubicz, Paulina Natońska, Monika Pierwoła, Sandra Sieczka, Izabela Ślęzak, Dorota Tętnowska i Zuzanna Zachwieja –  zostały mistrzyniami Ośrodka Sportowego Szczawnica w halowej piłce nożnej.

Wygrały dwa spotkania z Tylmanową 2:1 i Łapszami Niżnymi 3:2 oraz zremisowały Krościenkiem 3:3. Drugie miejsce w turnieju przypadło futbolistkom z Tylmanowej.

Reprezentacja z Maniów oraz Tylmanowej wezmą udział w zawodach powiatowych które odbędą się 27.10.2016 w Maniowach.

Poziom  turnieju był wysoki, świetna gra dziewcząt, dobre rozegrania oraz walka do ostatniej sekundy potwierdzają zdobyty tytuł.

Kontynuacją były zawody powiatowe, które odbyły się 25.10.2016 również w sali widowiskowej w Maniowach. W zawodach udział wzięło 6 drużyn z Tylmanowej, Zaskala, Rabki, Maniów, Szaflar, i Nowego Targu. Drużyny zostały podzielone na grupy, w których to rozegrane zostały spotkania systemem każdy z każdym wyłaniając półfinalistów i finalistów. Dziewczęta z Maniów wygrały spotkanie z drużyną z Szaflar 1;0 , przegrały jedno spotkanie z Tylmanową 0;3 oraz zremisowały spotkanie z drużyną z Nowego Targu 2;2. Po dogrywce drużyna z Maniów już w 2minucie strzeliła „Złotą Bramkę” i tym samym wywalczyła zasłużone 3 miejsce w zawodach.

Gratuluję wszystkim drużynom gry, sportowego zachowania i walki.

Autor: Adrianna Berszakiewicz
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij