Wyprawa PZA na Dhaulagiri we włoskiej bazie

Fot. 2013.04.10 18:46 / relacja / czytano 2466 / opinie 0

8 kwietnia karawana wyprawy dotarła do tak zwanej bazy włoskiej (ang. Italian Base Camp) na wysokości 3700 m n.p.m.

W ostatni poniedziałek karawana wyprawy dotarła do bazy włoskiej na wysokości 3700 m n.p.m. Do bazy głównej pozostało 1050 m różnicy wysokości i dojście do niej powinno zająć niewiele ponad jeden  dzień marszu. Polscy himalaiści ze względu na coraz bardziej odczuwalną wysokość postanowili zrobić jeden dzień aklimatyzacyjny. Według autora relacji wszyscy uczestnicy czują się dobrze.

W galerii prezentujemy kilka zdjęć z bazy włoskiej wykonanych w 2008 roku, udostępnionych na stronie Polskiego Himalaizmu Zimowego przy okazji relacji z bieżącej wyprawy na Dhaulagiri. Na zdjęciach można zobaczyć lądowisko helikoptera, ostatni sklep herbaciany oraz widok północnej ściany widzianej z obozu.

Autor: Oprac. red.
Źródło: polskihimalaizmzimowy.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij