Zawodnicy Klubu Sportowego „Pieniny” trenują od listopada

Fot. Arch. autora 2017.04.12 07:03 / news / czytano 1989 / opinie 0

Od listopada 2016 r. zawodnicy Klubu Sportowego „Pieniny” w Szczawnicy rozpoczęli przygotowania do sezonu kajakowego 2017.


Zakończyliśmy treningi na Dunajcu, które z wody przeniosły się na siłownię, salę gimnastyczną oraz na basen. Wraz z nastaniem zimy i sprzyjających warunków treningi zostały wzbogacone o treningi na nartach biegowych, odbywały się sześć dni w tygodniu.

Kilku zawodników w trakcie okresu przygotowawczego zostało włączonych do kadry narodowej juniorów i brali oni udział dodatkowo w szkoleniu zawodników kadry.

Na początku lutego 2017 r. nasi zawodnicy ciężko trenowali na obozie kondycyjnym na Prehybie, gdzie trenowali głównie na nartach biegowych. Treningi były uzupełniane treningami ogólnorozwojowymi i gimnastyką.

W krótkim czasie po obozie na Prehybie, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych rozpoczęliśmy treningi na Dunajcu. Aby zawodnicy mocno weszli w treningi na kajaku po mijającej zimie, pojechaliśmy na tor do Krakowa do Ośrodka przygotowań olimpijskich, gdzie trenowali na trudnej i wymagającej wodzie.

Marzec zaczął się dla zawodników Klubu Sportowego „Pieniny” zwiększeniem jednostek treningowych na wodzie kosztem treningu siłowego. Przed zawodnikami ważne zmagania. Na przełomie kwietnia i maja 2017 r., kwalifikacje do Kadry Narodowej Juniorów, które odbędą się na krakowskim torze. Dlatego w marcu przez dwa weekendy zawodnicy trenowali na wodzie krakowskiego toru, po to, aby jak najlepiej przyswoili sobie tor i wodę, na której przyjdzie im się zmagać w ważnych dla nich zawodach – kwalifikacjach do Kadry Narodowej Juniorów.

W drugiej połowie kwietnia 2017 r. pierwsze w tym sezonie zawody, odbędą się w Liptowskim Mikulaszu na Słowacji. Mając to na uwadze zawodnicy naszego klubu wzięli udział w zgrupowaniu na torze na Słowacji, aby mogli zdobyć doświadczenie na tym torze, na którym odbędą się pierwsze zawody sezonu, na których skonfrontują z innymi swoje umiejętności przed startem w kwalifikacjach.

Dwóch naszych zawodników przebywa aktualnie w Mekerlbelgu, gdzie wraz z kadrą narodową juniorów startują w międzynarodowych zawodach, które zarazem są dla nich pierwszym startem w sezonie.

Za zawodnikami bardzo ciężki półroczny okres przygotowań do sezonu, który niebawem będzie zainaugurowany na Słowacji w Liptowskim Mikulaszu.

Patrzymy z dużym optymizmem na nadchodzący nowy sezon, ponieważ zawodnicy z dużym zaangażowaniem wykonali kawał ciężkiej pracy, która mamy nadzieję przyniesie satysfakcję zawodnikom, trenerowi i całemu Klubowi Sportowemu „Pieniny”.
Autor: Łukasz Hurkała
Zdjęcia: Arch. autora
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij