Akcja ratunkowa na Jeziorze Czorsztyńskim

Fot. 2020.08.05 17:54 / news / czytano 1222 / opinie 0

Policjanci uratowali dwóch mężczyzn, którzy wypadli z kajaka na Jeziorze Czorsztyńskim. Akcja ratunkowa zakończyła się szczęśliwie i nikomu nic się nie stało.  To już drugi wypadek w ciągu kilku dni na jeziorze. Apelujemy o ostrożność i rozsądek podczas wypoczynku nad wodą.

W niedzielę tj. 2 sierpnia br. po południu, policjanci z Posterunku Policji w Łapszach Niżnych oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie patrolowali łodzią jezioro w rejonie Niedzicy. Piękna i słoneczna pogoda sprawiła, że nad wodą wypoczywało bardzo wiele osób. Funkcjonariusze nagle zauważyli wywrócony i częściowo już zanurzony kajak, a obok w wodzie mężczyznę wzywającego pomocy. Policjanci natychmiast podpłynęli do poszkodowanego. Policjanci pomogli mu bezpiecznie wydostać się na pokład łodzi. Okazało się, że jest też drugi poszkodowany, który odpłynął i znalazł schronienie na pobliskim rowerku wodnym. Obaj mężczyźni co prawda mieli kamizelki ratunkowe, ale niewłaściwie założone. Policjanci wciągnęli  kajak na łódź i bezpiecznie dotarli z poszkodowanymi do brzegu. Kajakarze to 20 i 22-latek z powiatu nowotarskiego. Obaj byli pod wpływem alkoholu i zostali ukarani mandatami karnymi.

Przypominamy! Zgodnie z art. 35. Ustawy z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych: „Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości, po użyciu środka działającego podobnie do alkoholu lub pod wpływem środka odurzającego prowadzi w ruchu wodnym statek lub inny obiekt pływający, niebędący pojazdem mechanicznym, podlega karze grzywny”.  Apelujemy o rozsądek i odpowiedzialność podczas wypoczynku nad wodą i w wodzie. To już druga akcja ratunkowa policjantów z posterunku wodnego w przeciągu kilku dni (o  poprzedniej pisaliśmy tutaj:  http://nowy-targ.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/szczesliwy-final-akcji-ratunkowej-na-jeziorze-czorsztynskim),na szczęście również zakończona szczęśliwie.
Źródło: KPP Nowy Targ
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij