Europejski Dzień Współpracy na sportowo i muzycznie

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2017.09.18 09:55 / news / czytano 2144 / opinie 0

W minioną sobotę odbył się wspólny Europejski Dzień Współpracy 2017 organizowany przez program Interreg V-A Polska Słowacja przy współpracy z samorządem Szczawnicy.

W ramach Europejskiego Dnia Współpracy zaplanowano liczne atrakcje, mające promować współpracę po obu stronach polsko słowackiej granicy. Dla fanów aktywnego wypoczynku odbyły się zawody biegowo rowerowe wzdłuż malowniczych pienińskich szlaków. Impreza skierowana jest zarówno do dorosłych jak i najmłodszych. Mimo chodnej i deszczowej pogody na starcie w sobotę licznie wstawiła się młodzież Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczawnicy.

Uroczyste rozpoczęcie obchodów Europejskiego Dnia Współpracy zaplanowano na godzinę 14:00. Przybyłych witał przedstawiciel Ministerstwa Rozwoju Rafał Baliński dyrektor departamentu współpracy terytorialnej.  Podkreślił on, że sobotni dzień był zaznaczeniem europejskich osiągnięć regionów, państw, samorządów, które popierają współpracę ponad granicami. - Badania pokazują, że 80 procent Polaków i 63 procent Słowaków orientuje się i wie co to Fundusze Europejskie, dostrzega ich pozytywny ich wpływ na otoczenie. Mam nadzieję, że jeszcze częściej będziemy dostrzegać ich wpływ i efekty. W latach 2007-2013 zrealizowanych zostało ponad 850 projektów, w aktualnej perspektywie, w piątej edycji programu Polska-Słowacja zatwierdzono 200 nowych - mówił Baliński.
 
Następnie zostały rozdane nagrody dla uczestników zawodów biegowo-rowerowych i projekcja filmu o programie i krótka prezentacja programu.

Po prezentacji instruktorzy salsy, przeprowadzili polsko słowacką lekcję tańca dla wszystkich uczestników, a następnie na scenie wystąpiła Ľudová hudba FS Čačina grająca słowacką muzykę góralską i Folk Power Music  - polski zespół grający muzykę regionalną w nowoczesnym wydaniu.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij