Instrumentaliści z Pienin nagrodzeni podczas Sabałowych Bajań

Fot. Wojciech Kubina - Bukowiańskie Centrum Kultury 2015.08.17 21:51 / news / czytano 3271 / opinie 0

W ramach Festiwalu Folkloru Polskiego 49. „Sabałowe Bajania” w Bukowinie Tatrzańskiej, które odbyły się w dniach 13-15 sierpnia 2015 r. z nagrodami wrócili Jan Kubik i Wiesław Majerczak z Krościenka oraz Zbigniew Przychodzki ze Szczawnicy i Daniel Delimata z Hałuszowej.

Komisja konkursowa w konkursach i kategoriach regulaminowych nagrodziła mieszkańców Pienin w kategorii dorosłych konkursu instrumentalistów - Zbigniewa Przychodzkiego ze Szczawnicy (oktawki pienińskie) - jedno z sześciu drugich miejsc oraz Daniela Delimatę z Hałuszowej (skrzypce), Jana Kubika z Krościenka (trombita, złóbcoki, skrzypce) i Wiesława Majerczaka z Krościenka (skrzypce). Zajęli oni równorzędne miejsca trzecie w wyżej wymienionej kategorii.
 
Nagrody pieniężne dla laureatów poszczególnych konkursów do wysokości 30 000 zł ufundowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 
- Szczególnie cieszy, że wśród uczestników tegorocznego konkursu wyróżniła się spora grupa utalentowanych młodych instrumentalistów i śpiewaków - czytamy w protokole pokonkursowym. 
 
Naszym przedstawicielom serdecznie gratulujemy.
Autor: Oprac. red.
Źródło: domludowy.pl
Zdjęcia: Wojciech Kubina - Bukowiańskie Centrum Kultury
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij