Konwencja Komitetu Wyborczego Razem Podhale Spisz Orawa (artykuł sponsorowany)

Fot. 2018.10.01 08:34 / news / czytano 3142 / opinie 0

KWW RAZEM PODHALE SPISZ ORAWA prezentuje kandydatów do Rady Powiatu Nowotarskiego. O Państwa głos w okręgu nr 2 obejmującego gminy: Czorsztyn, Ochotnica Dolna, Szczawnica, Krościenko n.D, Łapsze Niżne walczy 7 kandydatów.

1.Bogusław Waksmundzki – urzędujący członek zarządu powiatu, przewodniczący Rady Euroregionu Tatry
2.Tomasz Konrad Hurkała – były sekretarz miasta Szczawnica, w chwili obecnej dyrektor MOK w Szczawnicy
3.Kazimierz Konopka  - wójt Gminy Ochotnica Dolna w latach 1998 - 2014
4.Antoni Sowa – zastępca Wójta Gminy Łapsze Niżne w latach 2007 - 2012
5.Janina Zachwieja - Przewodnicząca Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Szczawnicy
6.Monika Groń – Kierownik  Gminnej Biblioteki Publicznej w Ochotnicy Dolnej 
7.Beata Pietruś – Rak – inspektor ds. inwestycji w Urzędzie Gminy Łapsze Niżne
 
- Kolejny raz spotykamy się w tej sali. Przynosiła nam szczęście do tej pory, więc wierzymy, że po raz wtóry zdobędziemy taką ilość mandatów, która pomoże nam w zarządzaniu powiatem nowotarskim - rozpoczął spotkanie w Nowym Targu, w sali Euroregionu Tatry Bogusław Waksmundzki, pełnomocnik KWW Razem Podhale Spisz Orawa.
 
Razem Podhale Spisz Orawa powstało blisko dwie dekady temu. - To stowarzyszenie, które powołaliśmy w odpowiedzi na niezadowalającą politykę partii politycznych - tu na Podhalu wobec nas mieszkańców. Próbowano nam centralnie narzucać różne rozwiązania - nie tylko programowe, ale i personalne. Postanowiliśmy "podziękować" naszym kolegom z partii politycznych i uznaliśmy, że mamy prawo zgłaszać do samorządów naszych kandydatów i nie potrzebujemy opieki i szyldów, bo mamy tu tylu wspaniałych ludzi o tak znakomitym dorobku, że mogą mieć możliwość wpływania na sprawy lokalne - tłumaczy przewodniczący stowarzyszenia Jan Smarduch i dodaje: - My nie prowadzimy jakieś szerokiej działalności, bo główny pomysł był taki, że aktywizujemy się w czasie wyborów i staramy się uczestniczyć w tych wyborach zawsze czynnie, szukając jak najlepszych ludzi z dorobkiem, którzy chcieliby w ramach stowarzyszenia współdziałać i współpracować. Nie identyfikujemy się z żadną siłą polityczną, choć każdy z nas ma swoje poglądy. Uważamy, że praca w samorządzie dotyczy spraw codziennego życia mieszkańców i nie wymaga jakichś podziałów ideowych. 
Podczas spotkania w Euroregionie Tatry przedstawiono 42 kandydatów do Rady Powiatu, członek zarządu powiatu Bogusław Waksmundzki  dokonał podsumowania pracy powiatu w trakcie mijającej kadencji i określił  ramy programu rozwoju powiatu  na lata 2018-23. - Nie zmieniamy hasła. Podobnie jak 4 lata temu idziemy pod nazwą "Razem dbamy o rozwój powiatu" - mówi pełnomocnik komitetu.

Bogusław Waksmundzki stawia w tej kampanii na media społecznościowe. - Łatwiej jest dotrzeć w ten sposób do wyborców, głównie do swoich znajomych, bo najważniejsze jest, by nasi znajomi z naszej gminy wiedzieli, że kandydujemy. Trzeba zachęcać naszych znajomych i ich rodziny do oddania głosu - tłumaczy Bogusław Waksmundzki. 

- Podpisaliśmy także porozumienie ze stowarzyszeniem Wspólna Małopolska. To inicjatywa samorządowców, która pojawiła się dwa lata temu. Ustaliliśmy, że będziemy współpracować i wspierać się wzajemnie. To wsparcie polega na tym, że z listy komitetu Wspólna Małopolska kandyduje do sejmiku wojewódzkiego nasz kolega z Nowego Targu Maciej Jachymiak z pierwszego miejsca, z czwartego Joanna Oleksy ze Szczawnicy i z siódmego miejsca Monika Rzońca z Rabki-Zdroju. To ważny komitet, bo na 14 zarejestrowanych list, tylko 8 - w tym Wspólna Małopolska - na pełne listy kandydatów - podsumowuje pełnomocnik KWW Razem Podhale Spisz Orawa.
Autor: Oprac. red.
Źródło: KWW
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij