Bezpiecznie w kasku po raz trzeci

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2014.02.02 15:52 / news / czytano 7684 / opinie 0

Około 40 dzieci wzięło udział w zawodach sportowych zorganizowanych w sobotę na Polanie Sosny w Niedzicy w ramach tegorocznej akcji.

Akcja „Bezpiecznie w kasku” zorganizowana została po raz trzeci w Pieninach, dwie poprzednie odbyły się w Szczawnicy oraz Kluszkowcach. - Obowiązek jazdy w kasku mają dzieci do lat 16 i właśnie z myślą o tym powstała ta akcja, by promować bezpieczne zachowanie i jazdę na stokach narciarskich - mówi Roman Wolski z nowotarskiej policji.

W trakcie imprezy odbyły się pokazy reanimacji przeprowadzone przez studentów instruktorów ratownictwa medycznego z Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu, gdzie każdy z uczestników mógł przejść indywidualne szkolenie udzielania pierwszej pomocy. Na najmłodszych uczestników czekały zmagania w zawodach sportowych w slalomie a dodatkową atrakcją sobotniej akcji był pokaz autentycznych wydarzeń z okresu II wojny światowej - z 16 grudnia 1944 roku, przygotowany przez słowacką i polskie grupy rekonstrukcji historycznej oraz wspólna akcja ratownicza na stoku w wykonaniu policji i goprowców.

Organizatorami byli: Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu, Grupa Podhalańska GOPR Sekcja Operacyjna w Szczawnicy, Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu, Urząd Gminy Łapsze Niżne, Zespół Elektrowni Wodnych w Niedzicy i Stacja Narciarska Polana Sosny. 

Nagrody i puchary dla dzieci biorących udział w narciarskiej rywalizacji wręczali Wójt Gminy Łapsze Niżne Paweł Dziuban, Dyrektor finansowy ZEW Niedzica Janusz Drabik, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu podinsp. Robert Siemek.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij