Krościenko: Przed II turą wyborów Jan Dyda odpowiada

Fot. 2024.04.19 15:25 / news / czytano 922 / opinie 0

Nasza Redakcja zwróciła się do kandydatów na wójta Gminy Krościenko n.D o udzielenie odpowiedzi na 20 pytań przed II turą wyborów samorządowych. Obaj kandydaci otrzymali ten sam zestaw pytań szczegółowych, zebranych w 5 grupach tematycznych. Poniżej publikujemy treść odpowiedzi Jana Dydy. 

Grupa I: O sobie.
Jestem przekonany, iż moje dotychczasowe zaangażowanie w sprawy lokalne, transparentność w działaniach, a także konkretne i realne propozycje rozwoju naszej gminy przyczyniły się do uzyskania poparcia wyborców. Prowadząc moją kampanię, skupiałem się przede wszystkim na słuchaniu potrzeb mieszkańców i proponowaniu im konkretnych rozwiązań. Jestem również świadomy, iż komunikacja z mieszkańcami naszej społeczności jest kluczowym elementem skutecznej i efektywnej pracy wójta. Dlatego też zamierzam w dalszym ciągu rozwijać kanały komunikacji, takie jak chociażby otwarte spotkania z mieszkańcami, konsultacje społeczne, a także wykorzystywanie nowoczesnych narzędzi internetowych po to, by zapewnić jeszcze większą transparentność i dostępność informacji. Jako wójt będę nadal dążył do harmonijnego połączenia efektywności w realizacji zadań i budowania pozytywnych relacji międzyludzkich. Będę stawiał na otwartość oraz współpracę z mieszkańcami, lokalnymi instytucjami i przedsiębiorcami. W trosce o dobro wspólne wszystkich mieszkańców, uwzględniając ich opinię, moim celem będzie skuteczne i efektywne zarządzanie gminą. Pragnę przekonać moich przeciwników oraz dotychczasowych wyborców prezentacją konkretnego programu wyborczego. Moje dotychczasowe  doświadczenie, zaangażowanie oraz traktowanie rozwoju gminy jako priorytetu były i są fundamentem mojej kampanii. Chcę, aby moje propozycje odpowiadały realnym potrzebom wspólnoty. Współpraca i dialog są kluczowe dla osiągnięcia sukcesu w budowaniu przyszłości naszej gminy.

Grupa II: Inwestycje, kierunki rozwoju.
W przypadku wygrania II tury wyborów i objęcia przeze mnie stanowiska wójta moim priorytetem będzie przede wszystkim dalszy rozwój infrastruktury gminnej, w tym dalsza modernizacja dróg, budowa nowych ścieżek pieszo - rowerowych oraz budowa obiektów użyteczności publicznej. Dodatkowo będę kontynuował inwestycje w obszarze ochrony środowiska, wspierając jednocześnie projekty związane z gospodarką odpadami oraz odnawialnymi źródłami energii. Do trzech najważniejszych problemów, z jakimi od lat mierzy się nasza gmina, należą bez wątpienia brak odpowiedniej infrastruktury drogowej i komunalnej w niektórych częściach gminy, konieczność zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich oraz wyzwania związane z ochroną środowiska, w szczególności w odniesieniu do zmian klimatycznych, a także objęcie planem zagospodarowania przestrzennego całej gminy. Wszystkie inwestycje realizowane na terenie gminy od zawsze były kluczowym elementem jej rozwoju. Wszelkie zadania, jakie udało mi się zrealizować podczas minionej kadencji, były zawsze odpowiedzią na konkretne potrzeby społeczności. Każda inwestycja jest istotna z punktu widzenia dobra mieszkańców, bez względu na to, jakiego obszaru dotyczy. Dlatego niezwykle ważne jest pozyskiwanie środków zewnętrznych na ich realizację. Potrzeby gminy oraz jej mieszkańców są nieograniczone. W związku z tym należy pozyskiwać środki zewnętrzne — chodzi nie tylko o środki unijne, ale także o środki i programy krajowe - przede wszystkim na modernizacji infrastruktury drogowej, co przyczyni się z kolei do poprawy dostępności w gminie. Należy skupić się także na programach i projektach związanych z ochroną środowiska, co z kolei zaowocuje zrównoważonym rozwojem naszej miejscowości. Mowa tu chociażby o rozbudowie infrastruktury wodno — kanalizacyjnej, przydomowych instalacjach fotowoltaicznych czy termomodernizacji budynków.
 
Grupa III: Kultura, społeczeństwo, zdrowie.
Moim celem jest wprowadzenie szeregu inicjatyw skierowanych do młodzieży. Mam tu na myśli nie tylko organizację atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych i sportowych, ale także jeszcze większy rozwój infrastruktury sportowo - rekreacyjnej oraz promowanie możliwości edukacyjnych i zawodowych.

Grupa IV: Turystyka.
Mamy to szczęście, że każdy zakątek naszej miejscowości posiada swoje piękno i urok, w związku z czym trudno wskazać jedno takie miejsce. Krościenko ma piękne bulwary ze ścieżkami pieszo — rowerowymi oraz zapleczem sportowym, jest otoczone Pieninami, Gorcami oraz Beskidem Sądeckim. Z Grywałdu roztacza się malowniczy widok na Pieniny oraz Tatry, w miejscowości tej znajduje się także wyjątkowy gotycki kościół. W Krośnicy natomiast można podziwiać krajobraz Beskidu Sądeckiego i Pienin. Z każdej miejscowości w gminie można wyruszyć na liczne szlaki górskie. Aby gmina stała się jeszcze lepszym miejscem do życia i odwiedzin turystów, zamierzam skoncentrować się przede wszystkim na promowaniu jej walorów turystycznych, kulturowych i przyrodniczych. Dla jeszcze efektywniejszej organizacji wydarzeń promocyjnych oraz marketingowych niezwykle istotna jest współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami i organizacjami pozarządowymi, licznie i prężnie działającymi w naszej gminie. Mieszkańcy prowadzący działalność turystyczną powinni być wspierani przez władze gminy nie tylko poprzez pomoc doradczo — finansową, ale także poprzez organizowanie różnego rodzaju szkoleń i warsztatów z zakresu przedsiębiorczości i promowania lokalnych produktów oraz usług. Jestem świadomy faktu, iż gmina Krościenko nad Dunajcem powinna stawiać na rozwój turystki przez cały rok. Lokalizacja naszej miejscowości umożliwia dostarczenie niezwykłych atrakcji nie tylko podczas zimowego wypoczynku, ale również w sezonie letnim. W związku z tym zamierzam w dalszym ciągu inwestować w infrastrukturę turystyczną, która umożliwi aktywny wypoczynek o każdej porze roku.

Grupa V: Inne.
Tematyka nieprzeprowadzenia debaty została przez mnie wyjaśniona w mediach społecznościowych. Z ogromnym zainteresowaniem odpowiedziałem na zaproszenie Telewizji Podhale oraz Telewizji Ilustrowanego Kuriera Codziennego IKC Małopolska. Niemniej jednak ze względu na odmowę ze strony mojego kontrkandydata debata nie doszła do skutku. Z całą pewnością można pochwalić mojego kontrkandydata za prowadzenie kampanii. Moim celem jest, aby za kolejne 5 lat nasza gmina była jeszcze  bardziej atrakcyjnym miejscem do życia, pracy oraz wypoczynku. Aby poprzez poprawę istniejącej infrastruktury, zwiększonej dostępności do edukacji i usług zdrowotnych stała się przyjaznym miejscem dla każdego. Pragnę w dalszym ciągu rozwijać liczne walory naszej gminy, by przyciągnąć jeszcze większą liczbę turystów. Moim największym marzeniem jest rozwój i poprawa jakości życia mieszkańców. Pragnę, by nasza miejscowość była miejscem, gdzie ludzie chętnie się osiedlają, pracują i spędzają wolny czas, ciesząc się jednocześnie wysokim standardem życia, wypoczynku i przyjaznym otoczeniem. Jednocześnie nadmieniam, iż zadania przedstawione w odpowiedzi na powyższe obszary tematyczne, są szczegółowo opisane w moim programie wyborczym.




Autor: oprac.red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij