Mistrzynie Polski, najlepsza uczennica i sportowiec - docenieni przez samorząd Gminy Łapsze Niżne

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.08.27 15:04 / news / czytano 4793 / opinie 0

Podczas czwartkowej sesji rady Gminy Łapsze Niżne samorządowcy docenili trud i wysiłek mieszkanek gminy, złotych medalistek Mistrzostw Polski w unihokeju, a wójt Jakub Jamróz dodatkowo nagrodził najlepszą uczennicę i najlepszego sportowca w gminie.

Zawodniczki MMKS „Podhale” Nowy Targ - Paulina Dębska, Agnieszka Timek, Monika Kowalczyk i Paulina Młynarczyk są mieszkankami Łapsz Niżnych, w maju br. wywalczyły tytuł Mistrzyń Polski seniorek, które odbyły się w Zielonce koło Warszawy. Dzisiaj z rąk Jakuba Jamroza wójta gminy oraz Heleny Klimczak przewodniczącej rady dziewczęta otrzymały podziękowania i drobne upominki w formie bonów na zakup sprzętu sportowego. - Cieszymy się bardzo i jesteśmy dumni z tego, że na terenie naszej gminy mamy tak zdolną młodzież. Gościmy dzisiaj cztery mistrzynie Polski, które chcielibyśmy nagrodzić - mówił Jakub Jamróz włodarz Łapsz. 
 
Wraz z zawodniczkami w sesji uczestniczył ich trener Jacek Michalski, który odebrał również podziękowania dla całego sztabu szkoleniowego i całego klubu. Trener zaznaczył, że liczy na pomoc finansową samorządu w październiku, kiedy to dziewczęta udadzą się na Mistrzostwa Europy na Łotwę. 
 
Podczas sesji nagrody w wysokości jednego tysiąca złotych każda, otrzymała najlepsza uczennica roku szkolnego 2014/2015 - Anna Kowalczyk oraz najlepszy sportowiec - Patrycja Iglar. O nagrodach włodarz Łapsz wspominał w swojej zeszłorocznej kampanii wyborczej. Dzisiaj słowa dotrzymał. Pieniądze pochodzą ze środków prywatnych wójta. Ponadto wyróżnienia i bony do "Empiku" otrzymali uczniowie: Anna Wojtas, Marta Jurkowska i Jan Krzyszkowski. Młodzież uczestniczyła w sesji ze swoimi rodzicami.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij