Niedzica: Nie zdążył jeszcze odebrać blankietu prawa jazdy, a już wylądował w rowie

Fot. 2021.05.06 15:24 / news / czytano 692 / opinie 0

18-latek z powiatu nowotarskiego tak szybko chciał zostać kierowcą, że w ciągu kilku dni po zdaniu egzaminu na prawo jazdy, zakupił swój pierwszy samochód. Niestety, na drugi dzień po zakupie wymarzonego wozu wybrał się na przejażdżkę, którą zakończył dachowaniem w rowie. Niecierpliwemu przyszłemu kierowcy pomocy udzielili strażnicy graniczni.

We wtorek ok. godziny 9:00 patrol funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej najechał na zdarzenie drogowe w okolicach Niedzicy. Na delikatnym łuku drogi, w przydrożnym rowie leżał przewrócony samochód, z którego usiłował wydostać się młody mężczyzna.

Strażnicy graniczni szybko zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz pomogli wydostać się kierowcy z pojazdu. Młody mężczyzna nie doznał obrażeń, czuł się dobrze i nie wymagał wezwania pomocy medycznej. Gdy funkcjonariusze SG poprosili o okazanie dokumentów, 18-latek zamiast prawa jazdy przedstawił do kontroli arkusz z pozytywnym wynikiem przebiegu egzaminu na prawo jazdy…

W toku dalszych czynności młody mężczyzna przyznał, że nie mógł doczekać się na wyrobienie dokumentu uprawniającego do jazdy samochodem. Dzień przed kolizją zakupił Audi z napędem na cztery koła, które postanowił przetestować. Niestety na łuku drogi zagapił się i swą podróż zakończył w przydrożnym rowie.

Tym razem na szczęście nikomu nic się nie stało. Młody mężczyzna odpowie jednak za prowadzenie pojazdu bez uprawnień. Wezwani na miejsce zdarzenia Policjanci z Posterunku w Łapszach Niżnych, będą prowadzić dalej sprawę 18-latka.
Autor: Oprac. red.
Źródło: Karpacki Oddział Straży Granicznej
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij