Ochotnica policzyła straty powodziowe

Fot. arch. UG Ochotnica Dolna 2018.08.03 15:50 / news / czytano 1356 / opinie 0

Ponad 22 mln złotych według wstępnych szacunków potrzebne będą na odbudowanie ochotnickiej infrastruktury gminnej.

Gmina Ochotnica Dolna przedstawiła wojewodzie Piotrowi Ćwikowi raport strat w infrastrukturze gminnej wynikłych w czasie ostatniej powodzi, dotyczący dróg, mostów, przepustów i umocnień. Straty zostały oszacowane na ponad 22 mln złotych.

Podczas środowego spotkania ustalono, że już w najbliższy poniedziałek tj. 6 sierpnia zostanie skierowana do gminy komisja, której zadaniem będzie zweryfikowanie przekazanego raportu strat.
 
- Po zweryfikowaniu szkód przez komisję wojewódzką, otrzymamy ostateczny raport zawierający zatwierdzony wykaz szkód powodziowych, jakie wystąpiły w Ochotnicy w lipcu 2018 r. Raport ten będzie dla nas podstawą do ubiegania się u Wojewody się o środki na usuwanie zniszczeń i odbudowę infrastruktury w poszczególnych sołectwach naszej gminy - podkreśla wójt Stanisław Jurkowski.
 
Podczas spotkania wojewoda zapewnił, że wnioski o środki na usuwanie skutków powodzi z Gminy Ochotnica Dolna i Gminy Kamienica w roku 2019 będą traktowane priorytetowo.
Zdjęcia: arch. UG Ochotnica Dolna
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij