Policja: Podsumowanie majowego weekendu

2021.05.05 16:52 / news / czytano 201 / opinie 0

Podczas majowego weekendu policjanci prowadzili wzmożone działania prewencyjno-kontrolne na terenie powiatu nowotarskiego. Od piątku tj. 30 kwietnia do poniedziałku 3 maja br. odnotowano 1 wypadek drogowy oraz 15 kolizji drogowych. Ujawniono 3 nietrzeźwych kierujących i 5 kierujących straciło prawo jazdy za nadmierną prędkość.

Podczas długiego weekendu w służbie pojawiło się znacznie więcej funkcjonariuszy. Policjanci podczas działań sprawdzali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia pasażerów, kontrolowali stosowanie się do przepisów ruchu drogowego zarówno przez pieszych i kierujących. Łącznie odnotowano 1 wypadek drogowy, w którym ranne zostały 4 osoby i 15 kolizji drogowych. Ponadto ujawniono 3 nietrzeźwych kierujących i 5 kierujących straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h na terenie obszaru zabudowanego. 

Do wypadku doszło wczoraj po godzinie 22,  na DK 7 w miejscowości Skawa. Jak wstępnie ustalono 21-letni mężczyzna, kierujący samochodem osobowym marki audi jadąc w kierunku miejscowości Spytkowice, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni i doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka fordem. Osoby poszkodowane zostały zakleszczone, dlatego w ich wydobyciu z wnętrza pojazdów niezbędna była pomoc strażaków. Kierujący audi jechał sam i został przewieziony do szpitala. Mężczyźnie pobrano krew do badania. W fordzie podróżowały dwie kobiety i mężczyzna – obywatele Węgier.  Kobieta kierująca fordem i pasażer zostali przewiezieni do szpitala, natomiast pasażerka z urazem kręgosłupa została przetransportowana  śmigłowcem LPR do szpitala w Krakowie. Droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana. Dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie przez policjantów z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju.
Autor: oprac.red.
Źródło: KPP Nowy Targ
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij