Pożar trawy, o krok od tragedii

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2016.01.06 22:25 / news / czytano 3272 / opinie 0

Dzisiaj przed godziną 16.00 strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Tylce (gm. Krościenko n.D) otrzymali informację o tlącej się trawie w okolicy polany Klenina (teren Pienińskiego Parku Narodowego - przyp.red.). 

Unoszący się nad polaną dym zauważyła dwójka spacerujących nieopodal mieszkańców Tylki. Na miejsce udali się strażacy z miejscowej jednostki OSP, jednak nie dotarli oni na miejsce samochodem ze względu na trudno dostępny teren. By dotrzeć do pożaru musieli pokonać pieszo niemal kilometr.

Jak wynika z relacji świadków, mieszkańców sołectwa, gnijąca trawa ulokowana została przy lesie, obok polany przez pracowników Pienińskiego Parku Narodowego, wykaszających teren latem. Jak doszło do jej zapalenia - nie wiadomo. Strażacy wykluczają samozapalenie w tak niskich temperaturach powietrza jakie obecnie panują, prawdopodobnie doszło do celowego bądź nieumyślnego podpalenia. Teren ten o tej porze roku jest rzadko uczęszczany.

Akcja rozrzucania i ugaszania trawy trwała ponad godzinę.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij