Radni z Krościenka po raz kolejny postanowili przyjrzeć się wydatkowaniu pieniędzy z gminnego budżetu. Niestety nie wszyscy. Część z nich najwyraźniej zapomniała, że pełniąc służbę publiczną są obowiązani dbać o wykonywanie zadań publicznych oraz o środki publiczne z uwzględnieniem interesu wspólnoty samorządowej oraz indywidualnego interesu obywateli.
Chodzi o konflikt interesów, a dokładniej zlecenia przez wójta usług związanych z nadzorem inwestorskim i autorskim dla inwestycji "Rewitalizacja XIX - wiecznego ratusza wraz z odtworzeniem historycznej funkcji rynku" w kontekście zasadności oraz możliwością wystąpienia konfliktu interesów w związku z powiązaniem rodzinnym zleceniobiorcy z osobą mecenas gminy Krościenko n.D.
Wniosek do Komisji Rewizyjnej złożył podczas sesji radny Bartłomiej Czechowski. - Chodzi o sprawdzenie dokumentacji związanej z nadzorami inwestorskim i autorskim, sprawdzenie umów, ogólnie całokształtu dokumentacji - argumentuje radny.
Radni mogli w głosowaniu opowiedzieć się "za" wnioskiem, "wstrzymać się" bądź zagłosować "przeciw". Ósemka radnych opowiedziała się "za" wnioskiem. Głosy wstrzymujące oddali: J. Błażusiak, J. Chrobak, N. Kubik, K. Opoka, G. Skubisz z kolei radny F. Plewa był przeciw.
W informacji z otwarcia ofert zamieszczonej w BIP w dniu 6 września 2019 roku wynika, że Gmina Krościenko n.D na pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru Inwestorskiego nad realizacją zadania "Przebudowa i rozbudowa zabytkowego ratusza" przeznaczyła ponad 141 tys. złotych. W drugim zadaniu "Modernizacja płyty rynku" zamawiający przeznaczył kwotę 36.900 złotych. Razem to ponad 178 tys. złotych.
W przetargu złożono 2 oferty. W zadaniu pierwszym niższa kwota opiewała na kwotę ponad 67 tys. złotych, w drugim blisko 25 tys. złotych. Łącznie to ponad 92 tys. złotych. Wynik przetargu informuje także o ilości pobytów inspektora na budowie (pięć razy).
Druga ze złożonych ofert była droższa o około 33 tys. złotych. Termin realizacji zamówienia wyznaczono na 28 lutego 2021 r.
reklama
reklama