Remiza OSP Szczawnica w remoncie

Fot. Arch. UMiG Szczawnica 2014.07.18 15:33 / news / czytano 4394 / opinie 0

Burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda osobiście odebrał z rąk Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy umowę na dofinansowanie dalszej części remontu remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczawnicy. 

 Z wnioskiem o środki finansowe w ramach konkursu „Małopolskie Remizy 2014” miasto wystąpiło w kwietniu br. Łączny koszt robót remontowych został wyceniony na kwotę: 85.149,89 zł brutto a dotyczy wykonania odwodnienia wraz z zabezpieczeniem i ociepleniem południowej ściany budynku remizy.
 
Koniec robót ustalono na dzień 31 sierpnia br. więc zimę strażacy spędzą już w suchych i cieplejszych pomieszczeniach. Co roku władze miasta pozyskują pieniądze na remonty strażackich remiz zarówno w Szczawnicy jak również w Szlachtowej i Jaworkach, gdzie zostały wyremontowane już sale, korytarze oraz kotłownia. 

- Sukcesywnie pozyskiwana od marszałka kwota pieniędzy pozwala nam na wykonanie prac, które czekały już kilka dobrych lat. Dzięki tym pieniądzom wyremontowaliśmy m.in. kilka pomieszczeń w Szczawnicy, salę i klatkę schodową w Szlachtowej oraz kuchnię i kotłownię w Jaworkach – podkreśla burmistrz Grzegorz Niezgoda.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Arch. UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij