Szczawnica: Jesienny Redyk w czerwonej strefie

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2020.10.10 14:43 / news / czytano 2322 / opinie 0

Jesienny Redyk przeszedł ulicami Szczawnicy. Przepiękne widowisko oglądały tłumy turystów, którzy postanowili weekend spędzić w Szczawnicy. 

Sobotnia aura spowodowała, że do Szczawnicy przyjechały tłumy turystów. Dodatkową atrakcją stał się Redyk, czyli przepęd około 1 tysiąca owiec ulicami Miasta.
 
W tym roku Organizatorzy przygotowali dla uczestników poczęstunek. Można było skosztować kuchni regionalnej: ocypków, barana z rożna po pienińsku przygotowanego przez rodzinę Bulisiów i potraw uwarzonych przez gaździny ze Związku Podhalan. Z powodu obostrzeń związanych z występowaniem koronawirusa, w tym roku nie odbyły się występy zespołów ludowych i inne coroczne atrakcje.
 
Niestety wielu odwiedzających Pieniny, które znalazły się w strefie czerwonej, obowiązek zasłaniania ust i nosa ignoruje.  Dzisiejsze widowisko spowodowało także większe gromadzenie się ludzi w przestrzeni publicznej bez zachowania należytej odległości. 
 

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij