Szkoła w Maniowach przechodzi na zdalne nauczanie z powodu koronawirusa

Fot. 2020.09.14 13:46 / news / czytano 1066 / opinie 0

Od dzisiaj do 22 września uczniowie klas III do VIII Szkoły Podstawowej w Maniowach przechodzą na nauczanie zdalne. U 5 pracowników potwierdziło się badanie w kierunku covid - 19.

Jest pozytywna opinia nowotarskiego Sanepidu i zgoda organu prowadzącego  na zmianę organizacji pracy szkoły. Od dzisiaj 14 września do wtorku 22 września placówka będzie pracować w trybie zdalnym - potwierdza Małgorzata Kunstman zastępująca dyrekcję szkoły i dodaje, że szkoła prowadzi normalne stacjonarne zajęcia z dziećmi młodszymi. 

Jak sytuacja będzie się rozwijała - tego nie wiadomo. Z informacji jakie udało nam się uzyskać zawiodły procedury, a nawet niektórzy twierdzą, że ich brak. Dwa pozytywne testy na obecność koronawirusa pojawiły się już w piątek ponad tydzień temu. W piątek także kolejnych troje nauczycieli poczuło się źle, jednak o test musieli się wręcz upominać. 

Powiatowy Inspektor Sanitarny dzisiaj dopiero wydał pozytywną opinię w tej sprawie i można było po konsultacji z organem prowadzącym podjąć decyzję o przejściu na nauczanie zdalne.

Oburzenia nie kryją także rodzice: - Ministerstwo tak szumnie zapowiadało, że ułatwi procedury a zrzuciło wszystko na dyrektorów i samorządy - podkreślają. Wielu z nich dzisiaj rano nie posłało najmłodszych dzieci do szkoły czekając na rozwój sytuacji.


Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij