Szczawnica: Stacja narciarska w poczekalni

Fot. wikipedia 2024.04.11 16:47 / news / czytano 455 / opinie 0

Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Tarnowie uchyliło decyzję środowiskową dla budowy dużego ośrodka narciarskiego na Jarmucie w Szczawnicy. To następstwo odwołania złożonego przez ekologów, którzy uważają, że inwestycja zniszczy lokalną przyrodę - podaje Gazeta Krakowska.

-  W ramach tego projektu ma powstać nie tylko wyciąg narciarski z całą infrastrukturą w postaci systemu sztucznego śnieżenia, czy oświetlenia. Ale także wieża widokowa przy górnej stacji, jak i trzy obiekty hotelowe w sąsiedztwie dolnej stacji – mówi Grzegorz Niezgoda, burmistrz Szczawnicy. Ośrodek ma zająć ok. 28 hektarów.
 
Decyzję środowiskową do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Tarnowie zaskarżyli ekolodzy - pracownia na rzecz Wszystkich Istot. Teraz SKO wydało werdykt – uchyliło decyzję środowiskową i cofnęło ją do ponownego rozpatrzenia.
 
Całość artykułu TUTAJ
Autor: oprac.red.
Źródło: gazetakrakowska.pl
Zdjęcia: wikipedia
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij