Szlachtowa: Budujemy Nasz Dom! Na Szczyt w Szczytnym Celu

Fot. 2024.02.04 15:28 / news / czytano 636 / opinie 0

Czy kilka osób jest w stanie realnie coś zmienić? Czy każdy bohater nosi pelerynę? I kiedy następuje moment, w którym postanawiamy wszystko zmienić, a później przyłączają się do nas kolejni ludzie?

Na te pytania mogą odpowiedzieć osoby zaangażowane w pomoc dla KOŁA PSONI w Szczawnicy, które są dowodem na to, że dobro rośnie lawinowo, z gronem oddanych przyjaciół można góry przenosić i zdobywać szczyty w szczytnym celu.

Stowarzyszenie PSONI:

Misją Stowarzyszenia jest działanie na rzecz wyrównywania szans osób z niepełnosprawnością intelektualną, a także zapewnienie im odpowiedniej rehabilitacji, nauki podstaw samodzielności, uczestnictwa w rozwijających aktywnościach, zajęciach terapeutycznych i wycieczkach. Stowarzyszenie wspiera ponadto osoby w każdym wieku – najstarsi mają ponad 60 lat. 

Co jednak stanie się z osobami, których rodzice i opiekunowie umrą przed nimi? Jak wielką tragedią jest porzucenie znajomych kątów oraz towarzyszy codziennego życia i przeniesienie się na stałe do odległych DPS-ów? Pani Jasia i jej przyjaciele nie mogli przejść obojętnie także wobec tej kwestii. Tak narodziła się idea budowy całodobowego domu mieszkalnego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Dzięki wsparciu Miasta Szczawnica, dotacji z KPRM i działaniom charytatywnym udało się postawić 4-kondygnacyjny dom. Do jego ukończenia jednak jeszcze daleko. A pomoc potrzebna jest natychmiast.

Zachęcamy Państwa do wsparcia akcji Na Szczyt w Szczytnym Celu. Ma ona na celu wsparcie budowy domu dla osób z niepełnosprawnością umysłową w Szlachtowej w Pieninach.

1. Najpierw zdobywamy jakikolwiek szczyt.

2. Robimy sobie zdjęcie, wrzucamy na grupę NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU 

3. Wpłacamy symboliczną kwotę na konto zrzutki: https://zrzutka.pl/xbefvb

Autor: oprac.red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij