Trwa budowa kanalizacji wzdłuż potoku Skotnickiego w Szczawnicy

Fot. Arch. PPK Sp. z o.o. 2014.07.02 12:00 / news / czytano 3696 / opinie 0

Na zlecenie Podhalańskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, prowadzone są prace związane z budową kanalizacji sanitarnej wzdłuż potoku Skotnickiego w Szczawnicy.

Rozpoczęcie prac nastąpiło w dniu 10 czerwca 2014 roku. W ramach umowy zostanie wykonana kanalizacja sanitarna o długości ok.1,4 km i podłączenia do 33 budynków mieszkalnych o długości ok. 275 m. Ścieki będą kierowane do oczyszczalni ścieków w Szczawnicy. Po robotach kanalizacyjnych zostanie również odtworzona nawierzchnia.

Umowa na realizację zadania „Budowa kanalizacji sanitarnej wzdłuż potoku Skotnickiego w Szczawnicy”  została podpisana w siedzibie PPK Sp. z o.o. przy Al. Tysiąclecia 35a w Nowym Targu w dniu 14 maja br. Roboty budowlane potrwają do 15 grudnia 2014 roku. Całkowity koszt zadania wynosi 698 768,54 zł.

Zadanie jest realizowane w ramach projektu pn.: „Rozbudowa i modernizacja gospodarki ściekowej na terenie Miasta i Gminy Szczawnica” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko  działanie „I.1 Gospodarka wodno – ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM, priorytet I – Gospodarka wodno – ściekowa”.

W najbliższym czasie, w ramach projektu „Rozbudowa i modernizacja gospodarki ściekowej na terenie Miasta i Gminy Szczawnica” rozpoczną się również roboty związane z budową kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Jaworki i Szlachtowa. Wykonana zostanie kanalizacja sanitarna o długości ok. 20 km oraz podłączenia około 300 budynków mieszkalnych do sieci kanalizacyjnej. Roboty budowlane potrwają do 1 czerwca 2015 roku.
Źródło: PPK Sp. z o.o.
Zdjęcia: Arch. PPK Sp. z o.o.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij