Uwaga na oszustów internetowych

Fot. 2014.11.18 18:40 / news / czytano 3132 / opinie 0

Nowotarska Policja przestrzega przed oszustwami dotyczącymi sprzedaży monet za pośrednictwem osób posiadających konto na portalu aukcyjnym Allegro.

W związku z powtarzającymi się w ostatnim okresie czasu oszustwami dotyczącymi sprzedaży monet za pośrednictwem osób posiadających konto na portalu aukcyjnym Allegro zwracamy się z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności przy realizacji tego typu ofert i ich bardzo dokładne weryfikowanie. 

- Schemat działania zawsze jest ten sam. Sprawcy oferują pracę polegającą na pośredniczeniu w sprzedaży monet z ofertą 10% zysku dla sprzedającego. Koniecznym jest posiadanie konta na Allegro z pozytywnymi komentarzami, aby wzbudzić zaufanie pośród osób kupujących - informuje Roman Wolski z nowotarskiej policji.
 
Po dokonaniu transakcji osoba pośrednicząca otrzymuje wpłatę od osoby, która dokonała zakupu monet i po odtrąceniu swojej prowizji, pozostałą część kwoty przesyła na konto podane w korespondencji mailowej osobie będącej rzekomym właścicielem monet. - W chwili obecnej odnotowaliśmy już kilka zdarzeń na terenie powiatu nowotarskiego - dodaje Wolski.
Autor: Oprac. red.
Źródło: KPP w Nowym Targu
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij