W Kluszkowcach po raz kolejny oddano hołd poległym w walce o wolną Polskę.

Fot. Aneta Markus 2014.11.13 09:25 / news / czytano 4183 / opinie 0

W Kluszkowcach uroczystości obchodów 11 listopada rozpoczęły się mszą św. w intencji Ojczyzny odprawioną przez proboszcza o. Bogdana Smolińskiego. 

W kościele parafialnym, podczas mszy zaśpiewał miejscowy chór pod batutą Józefa Pańszczyka i zagrała orkiestra dęta z Maniów, z Panem Stanisławem Wojtaszkiem kapelmistrzem na czele. Po mszy poczty sztandarowe straży pożarnej, Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich, oddziały Związku Podhalan z Kluszkowiec oraz Maniów, Dyrektorzy i Kierownicy placówek oświatowych z terenu gminy, przedstawiciele jednostek organizacyjnych oraz mieszkańcy Gminy Czorsztyn, w rytmie utworów orkiestry dętej przemaszerowali pod pomnik Orła, tradycyjne miejsce pamięci osób walczących o niepodległość w czasach zniewolenia. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu głos zabrał Wójt Tadeusz Wach.
 
- Zebraliśmy się dzisiaj pod pomnikiem w Kluszkowcach, aby uczcić wielkie dla całego Narodu Polskiego święto, jakim jest Święto Niepodległości. Ta niepodległość i wolność zostały wywalczone za wielką cenę. Za cenę najwyższą, jaką człowiek jest w stanie zapłacić: za cenę własnego życia i ludzkiej krwi. Umiejmy dzisiaj dobrze korzystać z tej wolności i bądźmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami - tymi słowami Wójt Gminy Czorsztyn oddał cześć poległym w walce a także wzywał obecnych do uhonorowania ich pamięci. 
 
Następnie delegacje złożyły u stóp kamiennego orła wiązanki kwiatów będące symbolem naszej pamięci oraz wdzięczności za dzisiejszy spokojny sen, spokojny rodzinny dom, za wolną Polskę, w której żyjemy. 
Autor: Aneta Markus
Zdjęcia: Aneta Markus
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij