Wspólne kolędowanie przy szopce

Fot. Anna Borkowska 2016.12.27 18:11 / news / czytano 3843 / opinie 2

Już po raz trzeci goście i mieszkańcy Gminy spotkali się na wspólnym kolędowaniu na krościeńskim Rynku. Tym razem w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia przy nowej szopce, która po raz pierwszy stanęła obok kościoła, wspólnie z kapelą Jaśka Kubika, zespołem Grywałdzkie Nucicki, zaśpiewano polskie kolędy i pastorałki.

Zebranych przywitał Wójt Gminy Jan Dyda i złożył świąteczne życzenia, a po góralsku powinszował Jan Kubik. Na kolędujących czekała kapusta z grochem, rogaty turoń, kózki Rózia i Wikcia oraz owce, które przyprowadził ich właściciel - Jan Kubik.

Teksty pastorałek śpiewanych przez dzieci z Grywałdu napisał Stanisław Czepiel i Robert Walosik. Bardzo miłym akcentem było podziękowanie dla Wójta i występujących za świąteczne spotkanie, złożone w imieniu turystów przez mieszkańca Katowic. Organizatorzy na zakończenie zaprosili na spotkanie sylwestrowe już w sobotę o godzinie 21.00.

Dziękujemy Pani Zofii Walickiej za pomoc przy poczęstunku.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Krościenko n.D
Zdjęcia: Anna Borkowska
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

J.Z.2016.12.29 23:12
Wielkie brawa dla wszystkich kolędnikow, a szczegolnie dla dzieci !!!!!
P4OLCIA2016.12.27 19:12
Piękny wspaniały klimat. Identyfikacja z regionem jest bardzo ważna. Mamy wspaniały tradycję, którą należy promować i pielęgnować. Cudowne góralskie stroje.
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij