Złote Gody małżeństw w Gminie Łapsze Niżne

Fot. Arch. UG Łapsze Niżne 2016.10.30 07:59 / news / czytano 2969 / opinie 0

4 października 2016 r. w Restauracji „Nowak” w Łapszach Niżnych obchodzono ZŁOTE GODY, czyli jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. W 2016 roku w Gminie Łapsze Niżne jubileusz ten obchodziło 15 par.

Dostojni Jubilaci przywitani zostali przez Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego – Panią Ludmiłę Wojtas słowami „mija 50 lat od chwili kiedy związaliście się węzłem małżeńskim, przyrzekając sobie nawzajem dozgonną miłość, wiarę szacunek i przyjaźń. Składaliście sobie z ufnością przyrzeczenie, że będziecie dzielić razem chwile dobre i złe, decydując się pójść razem przez życie, wspomagać się wzajemnie w chwilach ciężkich i cieszyć się wspólną radością, budować wspólne życie na mocnym fundamencie miłości, przyjaźni i zaufaniu.

Te wspólne lata to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to piękny wzór i przykład dla młodych pokoleń, wstępujących w związek małżeński.

Za zgodność pożycia małżeńskiego, za ofiarną miłość, przykład życia, za cierpienia, łzy i radości, za każdy siwy włos na Waszej skroni Szanowni Jubilaci Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył Was Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Akt dekoracji jest niejako oficjalnym przypieczętowaniem ze strony państwa prawdy o wzorze Waszych małżeństw dla innych, a równocześnie wyrazem nadziei, że nadal będziecie służyć swym przykładem i doświadczeniem dla dobra młodych pokoleń. Niech nadchodzące dni, miesiące, lata będą dla Państwa pełne optymizmu i radości. Niech upływają Wam w spokoju, w otoczeniu kochającej rodziny, dzieci i wnuków. Niech zdrowie zawsze Wam dopisuje, a błogosławieństwo Boże dodaje Wam siły do dalszego trwania we wspólnej miłości, przyjaźni i zaufaniu.

Bądźcie dla siebie  ziarnem pieprzu i szczyptą soli, tym co cieszy i tym co boli. Trwajcie razem gdy miłość w rozkwicie i gdy ku jesieni swe kroki skieruje życie. Szczęść Wam Boże.

Dekoracji medalami za „Długoletnie pożycie małżeńskie” w imieniu Prezydenta RP dokonał Wójt Gminy Pan Jakub Jamróz wspólnie z Przewodniczącym Rady Gminy Panem Zdzisławem Majerczakiem i Skarbnikiem Gminy Panem Jackiem Jachymiakiem.  Jubilatom wręczono pamiątkowe dyplomy i kwiaty oraz upominki.
Źródło: UG Łapsze Niżne
Zdjęcia: Arch. UG Łapsze Niżne
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij