Kantaty Bacha w ramach Bydgoskiej Sceny Barokowej

Fot. 2020.10.13 14:57 / news / czytano 2037 / opinie 0

W ostatnią niedzielę międzynarodowy zespół - Baroque Collegium 1685, a w jego ramach Szczawniccy Kameraliści, zaprezentował w Bydgoszczy program składający się z pięciu Kantat Jana Sebastiana Bacha. 

Blisko dwugodzinny koncert odbył się we współpracy z Festiwalem Bydgoska Scena Barokowa w sali reaktywowanego, zabytkowego  Kina Pomorzanin  i był realizowany w ramach projektu pn.: ”Baroque Collegium 1685 na polskich festiwalach muzycznych”, dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury oraz Województwo Małopolskie.

Wraz z Baroque Collegium 1685 wystąpili znakomici soliści, a  wśród nich współpracujący z zespołem od 2018 r. - Peter Kooij, uznawany za jeden z największych autorytetów wykonawstwa muzyki Bacha na świecie. Towarzyszyli mu: austriacka śpiewaczka Margot Oitzinger, sopranistka Joanna Radziszewska oraz czeski tenor - Tomas Lajtkep. 

Wydarzenie poprzedziło wspólne zdjęcie zespołu oraz solistów pod jedynym w Polsce pomnikiem J.S.Bacha, znajdującym się w Parku Jana Kochanowskiego w Bydgoszczy; zainicjowane przez Michała Orzechowskiego - menedżera kultury, wielkiego pasjonata  muzyki Bacha i przyjaciela Baroque Collegium 1685.

Za całość przedsięwzięcia zarówno od strony artystycznej jak też organizacjo - logistycznej odpowiedzialna była Agnieszka Żarska, założycielka, manager, dyrektor artystyczny i dyrygent Baroque Collegium 1685.
Autor: SCK
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij