Kinoedukacja dla dzieci i młodzieży w Dworku Gościnnym

Fot. AS 2015.12.05 17:45 / news / czytano 3744 / opinie 0

W Dworku Gościnnym w Szczawnicy zakończyła się II edycja Kinoakademii czyli edukacyjno-rozrywkowych spotkań ze sztuką filmową, zorganizowanych specjalnie dla dzieci w wieku przedszkolnym i młodzieży szkolnej.

Zajęcia odbywały się w dniach 2 i 4 grudnia. Udział w nich był bezpłatny. W środę do Dworku przybyli najmłodsi. O 9.00 rano klasy od 0 do III miały szansę obejrzeć w 3D film animowany pt. Ratujmy Mikołaja. Dla licznie przybyłych uczniów szkół ze Szczawnicy, Szlachtowej, Krościenka i dalszych okolic, było to nie lada atrakcją. Z kolei o 12.30 dzieci z okolicznych przedszkoli obejrzały film Śnieżne animacje, który tematyką wprowadzał w klimat Świąt Bożego Narodzenia.

W piątek w Kinoakademii spotkały się grupy starsze. Przed południem klasy od IV do VI podstawówki wraz z nauczycielami i opiekunami obejrzały nową animowaną adaptację Małego księcia w reżyserii Marka Osborne’a. Późniejszy seans przygotowany dla gimnazjalistów pozwolił im przenieść się w czasie aż do lat 30-tych XX wieku. Obejrzeli oni komedię Charliego Chaplina Światła wielkiego miasta.

Każdą z projekcji poprzedzał krótki wstęp. Dla najmłodszych było to spotkanie ze Świętym Mikołajem i mała inscenizacja, w której uczestniczyły również dzieci. Miały za zadanie wymyślić sposób na to, by Mikołaj ruszył w podróż i odwiedził jak najwięcej domów, wręczając dzieciom prezenty. Zajęcia z najmłodszymi prowadziły Elwira Dyrek prelegent z Akademii Przedszkolaka Filminek w Kinie Sokół z Nowego Sącza i Natalia Lisowska – animatorka kultury z Małopolskiego Centrum Kultury Sokół. Prelekcje dla starszych uczniów wygłosił Karol Szafraniec – kulturoznawca, filmoznawca i krytyk filmowy. Przed filmem Chaplina opowiedział o początkach kina, o filmie niemym i o tym, na czym polega praca reżysera.

Organizatorem wydarzenia była Fundacja Andrzeja Mańkowskiego przy współpracy z Thermaleo Sp. z o.o. i Uzdrowiskiem Szczawnica S.A. Projekt uzyskał wsparcie finansowe Województwa Małopolskiego.

Autor: AS
Zdjęcia: AS
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij