Rozbrzmiał ostatni koncert w tegorocznej edycji festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum

Fot. Magdalena Wojtarowicz, Anna Borkowska 2016.08.15 12:09 / news / czytano 4224 / opinie 0

Chór z Wiednia i organista z Korei Południowej. Ostatni koncert Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum miał obsadę międzynarodową ale i akcent pieniński w osobie utalentowanej i pięknej dyrygentki Julii Czepiel.

Tegoroczna edycja - siódma - festiwalu dobiegła końca. Podczas czterech weekendów wakacyjnych usłyszeliśmy muzykę w wykonaniu artystów z całego świata - z Mołdawii, Włoch, Korei, a także polskich wykonawców. Spotkanie z muzyką pozostawiło w głowach i sercach słuchaczy niezapomniane wrażenia w oczekiwaniu na kolejną ósmą odsłonę festiwalu.
 
Sobotni koncert podczas którego po raz pierwsze w Polsce, właśnie tutaj w Pieninach, przy organach zasiadł znakomity organista z Seulu - Jisung Kim, który zaprezentował współczesną muzykę organową oraz swoje improwizacje organowe na tematy koreańskie. Profesor Jisung Kim to czołowy koreański organista. Studiował grę na fortepianie i organach w Korei oraz w Niemczech. Prowadzi klasę organów w Uniwersytecie Luterańskim w Seulu, organizuje koncerty organowe w największym w Korei Południowej Centrum kulturalnym Sijong Center w Seulu. Zasiada w jury międzynarodowych konkursów organowych, jest stałym gościem festiwali organowych w Japonii, w Chinach oraz w większości krajów europejskich. Specjalizuje się w wykonawstwie muzyki współczesnej, także koreańskiej, wielu kompozytorów dedykuje mu swoje utwory.
 
Koncert ubarwił chór Amerlingchor z Wiednia pod dyrekcją Julii Czepiel, mającej swoje korzenie w Krościenku n.D. Chórzyści wykonali utwory kompozytorów epoki romantyzmu, jak również znane wszystkim tematy muzyczne z filmów.
 
Obecny na koncercie Jan Dyda Wójt Gminy Krościenko zapewnił o wsparciu finansowym kolejnej edycji Festiwalu w Krościenku. Dyrektor artystycznym Festiwalu była Agnieszka Radwan-Stefańska, organizatorem Festiwalu pozostaje niezmiennie Stowarzyszenie Artystyczne Piano Classic z Krakowa, przy współpracy z Parafią pw. Wszystkich Świętych w Krościenku nad Dunajcem.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz, Anna Borkowska
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij