Spotkanie z kulturą pienińską w monologu Piotra Gąsienicy

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.08.01 22:56 / news / czytano 2558 / opinie 0

W szczawnickim Jazz Barze Dworku Gościnnego w ramach cyklu spotkań z kulturą pienińską w piątkowy wieczór na scenie wystąpił Piotr Gąsienica - gawędziarz, znawca kultury pienińskiej, rzeźbiarz.

Co górale myślą o tych którzy przyjeżdżają w Pieniny o turystach i kuracjuszach? Dlaczego Bóg najpierw stworzył mężczyznę, dlaczego kobiety malują się i wiele wiele innych ciekawych opowieści można było usłyszeć w piątkowy wieczór.  Jak zaznaczył artysta: - Gawędziarstwo wśród górali to sztuka znana od dawna, z czasów kiedy nie było telewizji, internetu, facebook-a. Gawędziarze chodzili od wsi do wsi i opowiadali rożne gawędy i historie prawdziwe.

Piotr Gąsienica mówił na wesoło o życiu człowieka, od początku aż do śmierci - historia po góralsku podobała się zgromadzonej publiczności, która nagradzała artystę brawami. Było to drugie spotkanie z bajarzem. Kolejne zaplanowano na 21. sierpnia br.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij