Urszula Mularczyk i jej twórczość

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2016.05.02 12:01 / news / czytano 5084 / opinie 0

Talent Pani Urszuli to bez wątpienia dziedzictwo po dziadku Józefie Mularczyku, którego prace prezentowane były w szczawnickiej galerii w lutym bieżącego roku. Artystka pokazała grafikę i pastele, które zachwycają dokładnością i wielkością detali.

Od piątku 30. kwietnia w Galerii Pijalni Wód Mineralnych w Szczawnicy oglądać można prace artystki mieszkającej w Bochni - Urszuli Mularczyk, wnuczki Józefa Mularczyka artysty malarza.Wystawę otworzyła Agnieszka Żarska, która podkreśliła, że obrazy w wykonaniu Pani Urszuli wymagały cierpliwości i dokładności.

Na wernisażu wystawy w imieniu niesłyszącej artystki mówiła jej siostra. Opowiedziała o wspólnym dzieciństwie, o trudnościach dorastania, szczególnie w wymiarze kontaktu ze "światem zewnętrznym". - Ula zawsze się buntowała przeciwko temu niesprawiedliwemu traktowaniu przez otoczenie. Z jednej strony poszkodowana przez los, z drugiej dostała coś innego - zdolności odziedziczone od przodków, bo od dziecięcych lat każdy skrawek papieru był przez nią zagospodarowany. Prawdopodobnie swój pierwszy olejny obraz namalowała mając 8 lat - mówiła siostra artystki.

Urszula Mularczyk rozpoczynała od malowania techniką olejną, później pastelami. Obecnie najwięcej prac powstaje w pracochłonnej technice grafiki piórkiem. Zajmuje się także fotografią i grafiką komputerową.

Artystka ukończyła studia magisterskie na Wydziale Matematyki Akademii Podlaskiej oraz uzyskała dyplomy specjalisty w zakresie administracji systemami i grafiki komputerowej na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

 

 

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij