Odpust ku czci Matki Boskiej Różańcowej w Krościenku

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.10.06 22:29 / news / czytano 6933 / opinie 0

Odpust rozpoczął się mszą w Kościele pw. Chrystusa Pasterza, po której wierni uczestniczyli w barwnej procesji Eucharystycznej. Figury i sztandary niesione były przez przedstawicieli różnych środowisk.

Wierni z parafii Krościenko n/D przeżywali dzisiaj odpust ku czci Matki Boskiej Różańcowej, czczonej w niej od wieków. Uroczysta Msza Święta w nowym kościele z oprawą Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Krościenku nad Dunajcem rozpoczęła uroczystości. Po niej parafianie wyruszyli w procesji Eucharystycznej do pięciu ołtarzy, symbolizujących pięć tajemnic różańcowych. Cztery ołtarze rozmieszczone w rynku, każdy w inną stronę świata. Dzieci szkolne i przedszkolne, ubrane w barwne regionalne stroje, niosły feretrony i inne symbole religijne. Stowarzyszenia i związki swoje sztandary, dorośli nieśli figury świętych a bractwo różańcowe zapalone świece. 

Podczas procesji, jej uczestnicy odmawiali różaniec, śpiewano pieśni maryjne, celebransi przy każdym ołtarzu czytali fragment Ewangelii i wznosili modlitwy dziękczynno-błagalne. Na zakończenie, już przy piątym ołtarzu wzniesionym w punkcie wyjścia procesji, ksiądz pobłogosławił wszystkich Najświętszym Sakramentem.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij