Odpustowa Msza Święta na Górze Zamkowej w Pieninach

Fot. Krzysztof Kutek 2018.07.23 20:05 / news / czytano 3375 / opinie 0

Ponad 150 osób uczestniczyło w niedzielę 22. lipca w Mszy Świętej odpustowej ku czci św. Kingi na Górze Zamkowej w Pieninach.

Mszy przewodniczył wikariusz z krościeńskiej parafii, ks. Krzysztof Kutek, a współkoncelebrowali ks. Łukasz Pawłowski, pochodzący z Krościenka oraz br. Dawid Napiwodzki, kapucyn, który przybył z 25 osobową grupą oazową. Oazowicze przygotowali liturgie Słowa. W Homilii ks. Kutek nawiązując do czytanej w tę niedzielę Ewangelii wezwał zebranych do trudu głoszenia Słowa Bożego, gdziekolwiek się znajdujemy, ale przede wszystkim do działania mocą Bożą, które przejawia się głównie przez dawanie świadectwa swojego życia zgodnego z Ewangelią.
 
Wzorem takiego postępowania była św. Kinga, która uczy cnoty czystości ludzi współczesnych, którzy niestety pogardzają i wyśmiewają nią, a także pokazuje wzór troski o innych i odpowiedzialności za drugiego człowieka, bo jako księżna, a potem przełożona Zakonu Klarysek zawsze troszczyła się o swoich poddanych i ubogich.
 
Ks. Krzysztof podziękował wszystkim, że mimo burzowej i deszczowej pogody przed rozpoczęciem Mszy  Świętej podjęli trud wyruszenia na pustynię- górę, by tam spotkać się z Bogiem i z Nim podzielić się swoimi troskami. Prosił też zebranych, by w natłoku zajęć nie zapominali o zdrowym odpoczynku, a przede wszystkim o spotkaniu z Bogiem i drugim człowiekiem potrzebującym naszej pomocy i świadectwa życia.

Eucharystia sprawowana była w intencji mieszkańców Pienin, turystów, a przede wszystkim ludzi gór: GOPR-owców, przewodników górskich oraz pracowników PPN.
Autor: Krzysztof Kutek /Oprac.red.
Zdjęcia: Krzysztof Kutek
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij