Msza Papieska na szczycie wulkanu transmitowana na żywo

Fot. 2014.04.01 12:37 / news / czytano 3749 / opinie 3

W środę 2 kwietnia przypada 9. rocznica śmierci bł. Jana Pawła II. W ten szczególny dzień na Podhalu Górale spotykać się będą na modlitwie i Eucharystii, dziękując Bogu za dar życia, posługi i przykładu Papieża Polaka, w oczekiwaniu na Jego kanonizację.

Szczególny przebieg będzie miał 2 kwietnia w Kluszkowcach. Na szczycie Góry Wdżar, która z opowiadań ludności okolicy ma być wygasłym wulkanem, o godzinie 20:30 rozpocznie się polowa Msza Święta. Na górze - po ludzku bliżej Boga - mieszkańcy Kluszkowiec, Krośnicy, Mizernej, Maniów, Czorsztyna, a także turyści wypoczywający w okolicy będą wychwalać Pana za  wielki dar, jakim dla Kościoła było życie i posługa Papieża Słowianina. 

Szczyt tej góry znał Jan Paweł II. Będąc jeszcze biskupem przemierzał z młodzieżą Gorce, a tuż przed Konklawe, na którym został wybrany na Stolicę Piotrową, u podnóża Wdżaru spotkał się z oazową młodzieżą z archidiecezji krakowskiej. To właśnie przez te spotkania Związek Podhalan z Kluszkowiec z Parafią Matki Bożej Częstochowskiej i przy wielkiej otwartości stacji narciarskiej Czorsztyn-ski, od lat organizuje Msze Papieskie. Jedną w rocznicę śmierci na szczycie, a drugą w okresie letnim w Wąwozie Papieskim, przez który przebiega malownicza i urocza ścieżka przyrodniczo-kulturowa. Trasa wiedzie dawnym wyrobiskiem w kamieniołomie. To tym bliższe, bo przecież Karol Wojtyła, wiedział jaka to mordercza praca.

Mszę Świętą na szczycie wulkanu sprawować będą ojcowie Karmelici Bosi - opiekujący się od wielu lat parafią w Kluszkowcach. W tym roku zapowiada się wyjątkowo ładna pogoda, więc spodziewanych jest wielu wiernych. Zachęcamy wszystkich do przybycia i włączenia się w modlitwę. Dojazd na szczyt zapewnia obsługa stacji Czorsztyn-ski. Każdy będzie mógł za darmo wyjechać na górę kolejką krzesełkową. 

Zapraszamy serdecznie do włączenia się w obchody rocznicy śmierci Papieża Polaka - błogosławionego, a już wkrótce świętego.
Autor: Piotr Twardowski
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

odpowiedź2014.04.03 13:04
w pierwszym zdaniu artykułu...
Gość2014.04.02 09:04
Jakie media będą transmitować. Gdzie to można obejrzeć? Z góry dziękuję za wiadomośc.
loko2014.04.01 17:04
Jakiego wulkanu?
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij