Dookoła Spisza

Fot. Arch. szkoły 2015.06.20 06:26 / news / czytano 3673 / opinie 0

16 i 18 czerwca 2015r. uczniowie klas trzecich łapszańskiego gimnazjum wybrali się na coroczną wycieczkę dookoła Spisza, organizowaną przez panią E. Łukuś.

Odwiedziliśmy najpiękniejszy rokokowy kościół w Łapszach Wyżnych, drewniany kościółek w Trybszu, Jaskinię Obłazową na przełomie Białki, gdzie znaleziono najstarszy na świecie bumerang, a także łączący elementy czterech stylów architektonicznych kościół we Frydmanie. Weszliśmy również do znajdujących się na terenie tejże miejscowości piwnic, w których dawniej przechowywano wino. Byliśmy również w kościele w Kacwinie. Niezwykłą rzeczą w trakcie tego wyjazdu było to, że to nie tylko Nasza Pani Łukuś opowiadała nam o odwiedzanych miejscach. W rolę przewodników wcielili się też uczniowie z danej miejscowości.

Wycieczka miała zwrócić naszą uwagę na piękno naszego regionu oraz sprawić, byśmy dowiedzieli się czegoś nowego na temat Spisza przed zakończeniem nauki w gimnazjum. Uświadomiła nam, że możemy być dumni, iż pochodzimy akurat z tego, pełnego niezwykle cennych zabytków, otoczonego wspaniałymi górami, zakątka – z Polskiego Spisza. 

Autor: Trzecioklasistki
Źródło: ZPO Łapsze Niżne
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij