Karpaty połączyły Maroko z Krościenkiem nad Dunajcem

Fot. Arch. UG Krościenko n.D 2016.07.08 10:09 / news / czytano 2853 / opinie 0

Wszystkim, których zdziwił ten tytuł wyjaśniamy, że wszystko za sprawą wtorkowej imprezy zorganizowanej przez Wójta Gminy, Gminne Centrum Kultury i Etno Chatę ,Zajazd Pod Caryńską i uczestników Projektu” Karpaty Łączą”.

Wszyscy, którzy w tym  dniu odwiedzili Amfiteatr Pod Wierzbą mogli obejrzeć i wysłuchać koncertów Dudy-skrzypce Marta Matuszna -Wejchenig, Rafał Bałaś-instruktorów Fundacji Braci Golec, Kapeli z Przypadku, Smereko Białopotocanów, po raz pierwszy w Krościenku n.D muzyki z Maroka w wykonaniu Chicaga Group -Maroko- Sahara, imprezę zakończył koncert zespołu Folk Power.

W strefie dla dzieci i rodzin odbywały się warsztaty artystyczne, zagadki przyrodnicze, konkursy z nagrodami, loteria fantowa. Na degustacje goście przygotowali sery karpackie, marokański tadżin, a Panie z krościeńskiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów kapustę z pęczakami i z fasolą.

Tadżin to potrawa , którego nazwa pochodzi od glinianego naczynia w jakim jest przygotowywana. Mięso , drób lub ryby z dodatkiem różnych warzyw np:cebuli, marchwi, ziemniaków, bakłażanów dusi się powoli na wolnym ogniu. Kumin to przyprawa, która nadała wyjątkowy smak wtorkowemu tadżinowi.

To było wieczorem w Amfiteatrze Pod Wierzbą, natomiast rano uczestniczy projektu wyruszyli na Trzy Korony. Aby gościom z innej części Karpat  pokazać atrakcje turystyczne naszego terenu, występujące zespoły do Krościenka n.D dopłynęły spływem Dunajcem.
Źródło: UG Krościenko n.D
Zdjęcia: Arch. UG Krościenko n.D
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij