Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku na Małopolskiej Gali Wolontariatu

Fot. Arch. szkoły 2015.01.18 10:20 / news / czytano 3665 / opinie 0

14 stycznia br. wolontariusze naszej szkoły wzięli udział w Małopolskiej Gali Wolontariatu, która odbyła się w Centrum Konferencyjnym EXPO w Krakowie.

Była ona zwieńczeniem wojewódzkiego etapu 14. edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Barwy Wolontariatu", którego celem jest promocja pracy wolontariuszy. Spotkanie to jest również okazją do podziękowania i docenienia ich trudu oraz ukazania różnorodności działań w społecznościach lokalnych. W konkursie biorą udział wolontariusze w różnym wieku - zarówno młodzież jak i dorośli.

W programie  uroczystości było m.in.: otwarcie i powitanie uczestników, następnie mini-koncert włoskiego piosenkarza Dave Nilaya z akompaniamentem Michała Gawła, prezentacja zgłoszonych kandydatur do konkursu, wręczenie  Certyfikatów Organizacji Przyjaznych Wolontariuszom oraz Dyplomów i nagród wolontariuszom nominowanym do konkursu i laureatom. 

Cieszymy się, że wśród tej rzeszy małopolskich działaczy doceniona została grupa wolontariuszy ZSZiP z Krościenka, którzy otrzymali wyróżnienie i Dyplom Uznania za swoje zaangażowanie. Nagrody otrzymały także cztery wolontariuszki (Sylwia Kotarska, Paulina Ziętasz, Dorota Śpiewak, Kinga Potaśnik), które co tydzień poświęcają kilka godzin swojego wolnego czasu na pracę i pomoc w Przytulisku Brata Alberta w Grywałdzie oraz aktywnie włączają się w liczne akcje charytatywne prowadzone na terenie szkoły i w Krościenku (np. kiermasze, paczki mikołajowe i świąteczne).

Gratulujemy wyróżnionym i zachęcamy innych do pracy wolontariackiej. Naprawdę warto pomagać potrzebującym!
Autor: Siostra Małgorzata Dyrek
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij