Porażający energią Rak’n’Rolling Run - szczytny cel majowego biegania

Fot. 2013.04.20 17:24 / news / czytano 4011 / opinie 0

Organizatorzy i uczestnicy mają udowodnić swoją odwagę i twardość 3. maja na dwóch górskich trasach. Część wpisowego zostanie przekazana na konto Fundacji Rak’n’Roll Wygraj Życie.

Dla biegaczy przygotowano dwie trasy pierwszą trudną a drugą morderczą… Mordercza – Wielka Prehyba to indywidualny bieg górski na 42,2 km z łącznym przewyższeniem około 1900 metrów. Prawie sto procent trasy przebiega górskimi szlakami, po leśnych ścieżkach, polanach i szutrach. Przy utrzymującej się niskiej temperaturze powietrza w kwietniu, podczas majowego biegu z pewnością będzie można podziwiać ośnieżone szczyty Tatr.

Druga trasa nazwana Hardym Rollingiem to 6 km – jak piszą na oficjalnej stronie www biegu organizatorzy – czystej niczym niezmąconej radości z biegania po górach.  Trasę dedykujemy wszystkim osobom po chorobie nowotworowej, a także tym którzy rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem. Dlaczego Hardy? Bo wytrzymały, odporny, trochę butny i niepokorny – taki jak każdy kto choć raz odważy się spróbować swoich sił w górach. Na tym dystansie czeka Was dość wymagające podejście, uwieńczone meeega radością z osiągniętego szczytu, a potem już tylko piękne widoki i strzała w dół. Aż do mety! 

Zgodnie z regulaminem 10 zł z każdego wpisowego z Wielkiej Prehyby oraz 5 zł z każdego wpisowego z Hardego Rollingu zostanie przekazane na konto Fundacji Rak'n'Roll Wygraj Życie. W przypadku gdyby ktoś chciał wesprzeć fundację większą kwotą można przelać odpowiednio wyższą kwotę i napisać o tym w komentarzu przy zgłoszeniu.

Wpisowe na zawody zależy od terminu rejestracji i wpłynięcia wpisowego na konto organizatora:

Maraton 42,2 km:

  1. 90 zł – opłata promocyjna – zgłoszenia i wpisowe do 31 marca.
  2. 110 zł – opłata standardowa – zgłoszenia i wpisowe do 21 kwietnia.
  3. 150 zł – opłata opóźniona – zgłoszenia i wpisowe, które wpłynęły po 21 kwietnia.

Bieg na 6 km:

  1. 25 zł – opłata promocyjna – zgłoszenia i wpisowe do 31 marca
  2. 30 zł – opłata standardowa – zgłoszenie i wpisowe po 31 marca

Za dodatkową opłatą – 35 zł zawodnicy mogą zakupić pamiątkową koszulkę z biegu – informacja przy formularzu zapisów. Projekt koszulki zostanie zaprezentowany na stronie internetowej organizatorów. Link do regulaminu.

 

Informacje o projekcie Rak’n’Rolling. 

Rak’n’Rolling to opowieść o odwadze, sile motywacji i szczęściu. To opowieść o pasji poznawania świata, o ludziach i ich marzeniach. Pokazujemy, że to co wydaje się niemożliwe jest do zrobienia. Wierzymy, że raka można pokonać. Wiemy, że nie jest to proste, wymaga dużo siły, wiary, i samozaparcia. Ale wiemy też, że warto podjąć tą walkę, bo nagrodą jest życie.

Strona www: https://www.facebook.com/RaknRolling

Wyprawa na Zwrotnik Raka. Celem pierwszej akcji „na Zwrotnik Raka” było symboliczne przejechanie na rowerach raka - Zwrotnika Raka. Ekipa raknrollingowców, wśród których były osoby, które wygrały walkę z rakiem, wyruszyła z Warszawy 12 października 2012 i przez 3 miesiące pokonała ponad 5000 kilometrową trasę przez Polskę, Czechy, Austrię, Włochy, Francję, Hiszpanię, Maroko i Saharę Zachodnią. W ten sposób po raz kolejny pokazaliśmy, że to, co wydaje się niemożliwe - jest do zrobienia, że rak to nie wyrok i można go pokonać, tak jak pokonać można drogę na Zwrotnik Raka.

Informacje o Fundacji „Rak’n’Roll - Wygraj Życie!”

Fundacja Rak’n’Roll Wygraj Życie powstała w październiku 2009 roku z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po swoich doświadczeniach z chorobą onkologiczną chciała pomóc innym chorym w podobnej sytuacji. Od samego początku celem Fundacji było stworzenie nowej jakości w sposobie mówienia o raku w przestrzeni publicznej. Przełamywanie tabu związanego z podejściem do raka w Polsce, zarażanie pozytywną energią i odczarowywanie choroby. To właśnie dzięki takim projektom Fundacji Rak’n’Roll Wygraj Życie, jak: „Kalendarz Gwiazd”, warsztaty „Nie po to kupiłam sukienkę, żeby umrzeć”, „Porządki na głowie”, kobiety chore na raka zaczęły walczyć o swoją kobiecość w chorobie, o to, aby chorować godnie i żyć z radością. 

Działalność Fundacji, z jednej strony, skupia się na pomocy osobom już chorym na raka, a z drugiej, podejmuje próbę zmiany wizerunku tej choroby w szerszej społecznej świadomości. Dlatego też powstały takie projekty jak „Boskie Matki”, które miały pokazać, że z rakiem można urodzić zdrowe dziecko, czy „Daj Włos”, które zaangażowały tysiące osób w Polsce do oddawania włosów na rzecz produkcji naturalnych peruk osobom po chemioterapii.

W ramach jednego z programów celem fundacji jest odremontowanie poczekalni onkologicznych, tak aby stały się one miejscami bardziej przytulnymi i przyjaznymi. Do tej pory Fundacja z zebranych środków finansowych odremontowała dwie poczekalnie w Katowicach, Olsztynie i Poznaniu. W trakcie remontu jest także poczekalnia w Zielonej Górze. 

Marzeniem Magdy Prokopowicz było otwarcie pierwszego w Polsce specjalistycznego oddziału położniczego dla kobiet w ciąży z chorobą nowotworową. Fundacja dąży do realizacji także tej misji.

Autor: CR
Źródło: maratonszczawnica.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij