Kajakarze Wiercioch i Majerczak o swojej życiowej pasji

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.12.31 11:29 / news / czytano 5118 / opinie 0

Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak opowiedzieli o swojej drodze do sukcesów międzynarodowych Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy, natomiast Joanna Mędon Polaczyk poprowadziła wykład na temat roli żywienia w sporcie.

Czołowi polscy zawodnicy w kajakarstwie górskim, pochodzący ze Szczawnicy, spotkali się w miniony poniedziałek z młodzieżą, by opowiedzieć o minionym sezonie. Grzegorz Majerczak i Michał Wiercioch (AZS AWF Kraków) wywalczyli bowiem Mistrzostwo Europy i Świata w konkurencji młodzieżowej do 23 lat w C2. Zajmowali również bardzo dobre miejsca w Pucharach Świata.

- Chłopaki walczą teraz o nominacje olimpijską, jest to bardzo istotny moment w ich karierze. Mam nadzieję, że wygrają i okażą się tą najlepsza dwójką - mówił Jacek Żebracki trener i v-ce prezes Klubu Sportowego "Pieniny" w Szczawnicy.

W pierwszej części spotkania kajakarze opowiedzieli o tym jak wyglądały ich przygotowania do mistrzostw, jak wygląda ich dzień dzisiaj, który wypełniony jest treningami i sportową dyscypliną. Całość wzbogacona została slajdami m.in. z zawodów w Słowacji, Hiszpanii i Francji.

Następnie wykład na temat zdrowego żywienia w sporcie wygłosiła kajakarka Joanna Mędoń (AZS AWF Kraków). Joasia mówiła o tym, jak ważne jest śniadanie, o tym co warto jeść i co jeść trzeba. Przygotowała także zdrowe soki warzywno-owocowe, które można było degustować.

Spotkanie było okazją do tego, by zarząd szczawnickiego  klubu wręczył podziękowania panu Józefowi Dydzie, za pomoc w organizacji zawodów kajakowych.

W sierpniu 2016 roku w Rio de Janeiro odbędą się Letnie Igrzyska Olimpijskie. Grzegorz i Michał powalczą o zakwalifikowanie się do kadry na olimpiadę w Brazylii. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów.

 

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij