Światowy Dzień Śniegu w Szczawnicy na Palenicy

Fot. 2018.01.22 17:58 / news / czytano 3572 / opinie 0

Policjanci z powiatu nowotarskiego wspólnie z ratownikami Grupy Podhalańskiej GOPR  21 stycznia 2018 roku na stokach narciarskich Palenica w Szczawnicy wspólnie z przedstawicielami Szkoły Narciarskiej „Szczawnica” oraz Czerwienne-Ski w Czerwiennem na Budzu uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Śniegu.

Jest to inicjatywa Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), mająca na celu uświadamiać uczestnikom zimowych szaleństw rolę śniegu w środowisku, uczyć zabaw na śniegu i promować odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów. Policjanci wspólnie z wykwalifikowanymi instruktorami SITN PZN przeprowadzili gry i zabawy na śniegu. W czasie trwania imprezy promowana była również kampania informacyjno – edukacyjna „Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku” zainicjowana przez Komendę Główna Policji, a dzieci biorące udział we wczorajszych zabawach zachęcane były do wzięcia udział w konkursie plastycznym pn. „Stok nie jest dla bałwanów”, którego tematem jest zilustrowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS. Szczegóły konkursu oraz karty zgłoszenia dostępne są na stronie www.policja.pl. Konkurs trwa do 20 lutego 2018 roku.

Ponadto w trakcie trwania ferii zimowych policjanci odwiedzają dzieci, które przyjechały na obozy sportowe i zimowiska spędzając aktywnie zimowy wypoczynek. W pogadankach promowane są pozytywne postawy narciarzy, przypominają o obowiązku używania kasków dzieciom do lat 16 oraz upowszechniają Dekalog Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.
Autor: Oprac. red.
Źródło: KPP w Nowym Targu
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij