Aktywny wypoczynek w Gminie Ochotnica

Fot. Lucyna Kozub 2015.07.10 21:27 / news / czytano 3704 / opinie 0

Gmina Ochotnica Dolna przyciąga rzesze turystów, przygotowując dla nich nowe atrakcje turystyczne.

Rozpoczęto realizację projektu "Enklawa aktywnego wypoczynku w sercu Gorców – szlaki turystyki rowerowej, pieszej i narciarskiej w Gminie Ochotnica Dolna".

W projekt zaangażowały się  sąsiednie gminy i instytucje: Nadleśnictwo w Krościenku n/Dunajcem, gmina Krościenko n/Dunajcem, gmina Czorsztyn oraz Gorczański Park Narodowy.

Projekt przewiduje budowę czterech  wież widokowych w następujących miejscach:
* Ochotnica Dolna – Gorc, 
* Ochotnica Górna – Magurki,
* Tylmanowa – Suchy Groń (Koziarz),
* Tylmanowa - Lubań,

Ruszyły prace budowlane w Ochotnicy Górnej  na Magurkach i w Tylmanowej na Suchym Groniu. Estetyką wieże będą się odwoływać do drewnianych kościołów gotyckich w regionie. Platforma widokowa  będzie się znajdowała na wysokości ok. 20 – 30 metrów i swobodnie pomieści ok. 30 osób. Osoby które nie są w stanie wybrać się w trasę o własnych siłach, będą mogły podziwiać na bieżąco piękno naszych okolic na stronie internetowej naszej gminy. Dzięki kamerom internetowym  zamontowanym na szczytach wież można będzie śledzić  obraz na żywo.

Kolejnym etapem projektu będzie - budowa czterech  zadaszonych altan widokowych nawiązujących wyglądem do dawnych szałasów i kolib pasterskich:
* Ochotnica Dolna – Twarogi, 
* Ochotnica Górna Studzionki,
* Przełęcz Knurowska, 
*Tylmanowa – pod Trzema Kopcami.

Wytyczone i oznakowane zostaną również  szlaki turystyczno – rowerowe. Prace obejmą wykonanie zabezpieczeń i poprawę nawierzchni.

Łączna kwota inwestycji, to blisko 3,5 mln zł, z czego dofinansowanie ze strony Urzędu Marszałkowskiego wynosi 2 593 397,84 PLN, a pozostała kwota – 864 465, 96 PLN stanowi wkład własny gminy.
Autor: Lucyna Kozub
Źródło: UG Ochotnica Dolna
Zdjęcia: Lucyna Kozub
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij