Arcybiskup Wesołowski wydalony ze stanu duchownego

Fot. 2014.06.27 17:07 / news / czytano 2336 / opinie 0

Watykański sąd pierwszej instancji orzekł karę wydalenia pochodzącego z Mizernej arcybiskupa Józefa Wesołowskiego ze stanu duchownego.

Jak poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej - Trybunał pierwszej instancji przy Kongregacji Nauki Wiary orzekł wobec byłego nuncjusza w Republice Dominikańskiej karne wydalenie ze stanu duchownego. Obecnie ma on dwa miesiące na złożenie odwołania. Natomiast postępowanie karne w organach Państwa Watykańskiego rozpocznie się z chwilą, kiedy orzeczenie Trybunału Kongregacji Nauki Wiary będzie miało charakter ostateczny.

W 2000 Józef Wesołowski otrzymał sakrę biskupią z rąk papieża Jana Pawła II. W latach 2000–2002 był nuncjuszem apostolskim w Boliwii, w latach 2002–2008 nuncjuszem apostolskim w Kazachstanie, Tadżykistanie, Turkmenistanie i Uzbekistanie, w latach 2008–2013 nuncjuszem apostolskim na Dominikanie i jednocześnie delegatem papieskim w Portoryko i na Haiti, skąd został odwołany 21 sierpnia 2013 przez papieża Franciszka w związku z podejrzeniem o pedofilię.

Autor: Oprac. red.
Źródło: gosc.pl, pl.wikipedia.org
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij