Będzie się kręcić

Fot. Pieninyinfo.pl 2014.06.27 10:00 / news / czytano 1980 / opinie 0

Jak zapewniają władze Szczawnicy, nieczynna karuzela w Parku Dolnym w Szczawnicy niebawem zostanie ponownie uruchomiona.

Temat karuzeli poruszony został przez radnego Wiesława Warzechę podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej. - Pierwotnie chcieliśmy, aby karuzela nie była wspomagana silnikiem elektrycznym, lecz żeby dawała możliwość samodzielnego korzystania. Mamy karuzelę jaką mamy. Obecnie Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej uzupełnia pozrywane w karuzeli łańcuchy. Chcielibyśmy, aby na sezon wakacyjny ta atrakcja została uruchomiona, ale musi tam być ktoś kto będzie ją uruchamiał. Taka osoba musi tam być cały czas - mówi Tomasz Moskalik zastępca burmistrza. 

W Parku zatrudniona musi być osoba, która nadzorować będzie zabawę dzieci na tym urządzeniu. Władze zastanawiają się na tym jak ten problem rozwiązać.

Parkowa karuzela uruchomiona została w listopadzie 2012 roku jako jedna z zaplanowanych atrakcji planu renowacji Parku Dolnego. W XIX wieku, w czasach świetności Uzdrowiska, do Szczawnicy przyjeżdżano nie tylko po to, by korzystać z kąpieli zabiegi hydropatii w zakładzie zdrojowo – kąpielowym. Pobyt wiązał się często z planowanymi spotkaniami towarzyskimi, uczestniczeniem w koncertach a przy okazji z korzystaniem z jazdy np. na parkowej karuzeli. Kuracjusze w różnoraki sposób spędzali czas wolny.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Pieninyinfo.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij