Dzień Otwarty połączony z podsumowaniem 10-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej

Fot. Arch. szkoły 2014.05.15 11:36 / news / czytano 2106 / opinie 0

10 lat minęło jak jeden dzień - takim hasłem można by było podsumować dzień otwarty OHP, który odbył się 9 maja br. w Centrum Kształcenia i Wychowania w Szczawnicy. Dzień ten był połączony z Jubileuszem 10-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Na zaproszenie Centrum licznie przybyła młodzież gimnazjalna ze Szczawnicy i Krościenka nad Dunajcem. Goście zostali przywitani przez dyrekcję, a następnie przedstawiono im ofertę edukacyjną i wychowawczą przygotowaną na rok szkolny 2014/2015. Dodatkowo w ramach Jubileuszu 10-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej przedstawiono prezentację dotyczącą projektów europejskich, które zostały zrealizowane przez CKiW OHP w Szczawnicy na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat. Przedstawiono i omówiono m. in. projekty realizowane w ramach programu „ Młodzież w działaniu” oraz „Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży”. 

W ramach ww.  programów Centrum zorganizowało 14 wymian międzynarodowych młodzieży z 6 krajami ( Niemcy, Włochy, Czechy, Słowacja, Ukraina, Węgry). W wymianach tych wzięło udział blisko pół tysiąca osób ze wszystkich wymienionych państw, z czego blisko połowa stanowili uczniowie OHP w Szczawnicy. Wartość zrealizowanych projektów w ramach „Młodzieży w działaniu” oraz „Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży” można szacować na ok. 54 tys. euro.
 
Ponadto, podczas dni otwartych można było przyjrzeć się z bliska zajęciom podczas kursu zawodowego kelner-barman realizowanego w ramach programu „Nowe Perspektywy 2”, oraz omówiono główne zagadnienia związane z realizacją programu „Gwarancje dla młodzieży”.
Autor: Łukasz Hurakała
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij