Bezpłatne badanie jelita grubego w znieczuleniu (art.sponsorowany)

Fot. 2019.06.04 07:16 / news / czytano 621 / opinie 0

Zapraszamy na bezpłatne badanie jelita grubego. Zapisy telefoniczne w nowotarskim szpitalu pod numerem telefonu 18-263-39-10.

Najlepszym badaniem pozwalającym na wykrycie nieprawidłowych zmian w jelicie grubym jest kolonoskopia. Rozwój raka jelita grubego jest procesem powolnym i trwa około 10 lat. W związku z powyższym, wykonanie profilaktycznego badania kolonoskopowego w odpowiednim przedziale wiekowym, pozwala na wczesne wykrycie polipów oraz ich usunięcie, co skutecznie zapobiega rozwojowi raka. 

Zaleca się, aby wykonać profilaktyczne badanie kolonoskopowe u osób bez objawów sugerujących nowotwór jelita grubego (krwawienie z przewodu pokarmowego, zmiana dobowego rytmu wypróżnień, utrata masy ciała lub anemia bez ustalonej przyczyny): 
w wieku 50-65 lat,
w wieku 40-49 lat, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego pierwszego stopnia z rakiem jelita grubego,
w wieku 25-49 lat, z rodzin u których wystąpił dziedziczny rak jelita grubego niezwiązany z polipowatością.

Dzięki podjęciu decyzji o poddaniu się profilaktycznej kolonoskopii, istnieje duża szansa na uniknięcie zachorowania na raka jelita grubego.
 
Podhalański Szpital Specjalistyczny przygotowuje się do podpisania kolejnej umowy na kontynuację projektu: „Popularyzacja badań kolonoskopowych i podniesienie świadomości w zakresie profilaktyki raka jelita grubego wśród mieszkańców powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego przez Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu - Etap II”.

Projektu będzie realizowany  do 2021 roku.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij