Burmistrz Szczawnicy nagrodził kolejnego sportowca

Fot. Agnieszka Stopka 2016.10.30 11:44 / news / czytano 4149 / opinie 1

Podczas piątkowej sesji Rady Miejskiej w Szczawnicy burmistrz Grzegorz Niezgoda specjalną nagrodą wyróżnił osiągnięcia Marcina Stopki, kickboksera z Jaworek.

Burmistrz Szczawnicy od kilku lat przyznaje stypendia (stypendia za osiągnięcia w sportach olimpijskich) oraz nagrody specjalne za wybitne wyniki sportowe zawodnikom z pochodzącym z obszaru Miasta i Gminy Szczawnica. Dotychczas ze stypendiów i nagród finansowych korzystali przede wszystkim kajakarze, ponieważ kajakarstwo to w Szczawnicy sport z tradycjami.

Tym razem po raz pierwszy wyróżniono Marcina Stopkę, który uprawia sporty walki od ok. 10 lat i tak jak kajakarze promuje region podczas kolejnych gal sportowych i występów. Swoją przygodę z tą dziedziną rozpoczął jako nastolatek od treningów karate, jednak szybko jego pasją i ulubionym stylem stał się kickboxing. Trenuje w nowosądeckim klubie Fight House pod okiem trenera Rafała Dudka.

Warunkiem otrzymania nagrody burmistrza w danym roku jest osiągnięcie wybitnych wyników w roku poprzednim. W tym przypadku liczyły się osiągnięcia z 2015r., w którym Stopka zdobył m.in. dwa złote medale podczas amatorskich Międzynarodowych Mistrzostw Czech walcząc w formule full contact i low kick. Stopka podczas krótkiej prezentacji multimedialnej przygotowanej przez pracowników UMiG opowiedział nieco o uprawianym przez siebie sporcie. Zapowiedział też swoje kolejne walki i obiecał, że będzie mocno pracował na następne sukcesy.

Gratulacje i czek na 2000 zł wręczyli Stopce wspólnie burmistrz Niezgoda i przewodniczący Rady Miejskiej Kazimierz Zachwieja.

Autor: AS
Zdjęcia: Agnieszka Stopka
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Dziubek2016.10.30 17:10
Gratulacje z Piotrkowa :)
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij