Czorsztyn: Budżet w porządku

Fot. AS 2016.06.03 12:53 / news / czytano 1339 / opinie 0

Podczas czwartkowej sesji Rada Gminy Czorsztyn jednogłośnie podjęła decyzję o udzieleniu wójtowi Tadeuszowi Wachowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2015.

Wykonanie budżetu zostało wcześniej pozytywnie zaopiniowane przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Gmina Czorsztyn w ostatnim czasie zmniejszyła swoje zadłużenie.

- Na początku roku wynosiło ono ok. 5,5 miliona, teraz jest jeszcze mniejsze. W najgorszym momencie dług wynosił ok. 12 milionów - mówił Wach. Wójt zapytany o to, co było najtrudniejszym zadaniem inwestycyjnym roku 2015, odpowiedział, że budowa nowej szkoły w Kluszkowcach, dlatego, że nie ma dofinansowania dla tej inwestycji a gminie bardzo zależy, żeby została ona jak najszybciej ukończona.

Czorsztyn w poszukiwaniu dobrych wzorców, nawiązał kontakt z Gminą Tarnowo Podgórne, która jest jedną z najbogatszych tego typu jednostek samorządowych w Polsce. Radni podjęli uchwałę w tej sprawie i obie gminy być może jeszcze w tym roku podpiszą umowę partnerską.

Autor: AS
Zdjęcia: AS
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij