Czorsztyńska delegacja na dożynkach w Wielkopolsce

Fot. Arch. UG Tarnowo Podgórne 2014.09.09 11:42 / news / czytano 2689 / opinie 0

Ośmioosobowa delegacja z Gminy Czorsztyn odwiedziła w miniony weekend partnerskie miejscowości w Wielkopolsce - Tarnowo Podgórne oraz Rogoźno.

W piątek delegacja w składzie której był Rafał Jandura zastępca wójta oraz Stanisław Chmiel przewodniczący czorsztyńskiej rady spotkali się w Urzędzie Gminy Tarnowo Podgórne z wójtem Tadeuszem Czajką. Rozmawiano przede wszystkim o możliwościach zacieśniania współpracy pomiędzy obiema społecznościami lokalnymi na mocy podpisanego miesiąc temu listu intencyjnego. 
 
Natomiast mieszkańcy gminy mieli okazję spróbować prawdziwego ciasta flisackiego, wypiekanego na bieżąco w specjalnie przywiezionym na tę okazję piecu. Świeżutkie wypieki, przygotowane przez Stanisława Chmiela (na co dzień flisaka), cieszyły się ogromnym powodzeniem.
 
W sobotę delegacja z Czorsztyna uczestniczyła w Gminnym Święcie Plonów w miejscowości Garbatka w gminie Rogoźno, które rozpoczęło się Mszą świętą, po której rozpoczęły się obrzędy dożynkowe i występy zespołów muzycznych i tanecznych.
Autor: Oprac. red.
Źródło: tarnowo-podgorne.pl
Zdjęcia: Arch. UG Tarnowo Podgórne
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij